Panoramski pirhi

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

30. mar 2010 6:46

Potrebujemo: prozorno plastično jajce(tisto iz dveh delov-hobby art ali bolje založene papirnice) 1 beljak (sobne temperature) (ne me vprašat zakaj) jedilne barve po želji 3,5 skodelic kristalnega sladkorja 0,5 skodelice mletega sladkorja Royal masa (recept je v bazi) Beljak stepemo z vilico in mu dodamo barvo,če seveda ne želimo belega jajca (jaz sem dodala rumeno).V večjo skledo odmerimo sladkorja in ju premešamo , temu dodamo beljak (z barvo ali brez) in dobro premešamo z vilicami.Dobiti moramo maso , ki spominja na vlažen pesek. Vzamemo polovičko plastičnega jajca in ga s to maso napolnimo.Maso močno stisnemo ob stene , da nam ne ostanejo zračni mehurčki. To ponavljamo dokler ne porabimo vse mase.N a vrhu ga z nožem pogladimo-poravnamo. Pokrijemo z tršim kartonom (jaz sem uporabila pokrove od plastičnih posod) in previdno obrnemo. Zdaj previdno odstranimo model jajca in pustimo sušiti 3 ure. Nato previdno vzamemo jajce v roko in z žličko odsranimo sredico (ga izdolbemo).Zopet pustimo par ur da se suši (več je ,bolje je). Zdaj previdno z nožkom naredimo jajcu okno (narišeš velikost in z špičastim nožkom izrežeš okno v svet). Tiste polovičke brez oken na tej stopnji okrasimo z notranje strani (jaz sem dala noter tiste puhaste male piščančke-kupljene). Z rojal maso zlepimo polovičke skupaj (eno z oknom , eno brez),počakamo da se posuši , okrasimo z zunanje strani ( zopet royal masa + ticina ,pač po želji in navdihu) , posušimo. Vaše panoramsko jajce je nared ;-))) Bannanna tebi pa najlepša hvala za odkritost. Ampak včasih kičasto pač mora bit ;-) krasjana73

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

30. mar 2010 7:18

Meni so pa všeč. So luštne lepe kičaste jajčke. Spela

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

30. mar 2010 17:50

girica,krasne tortice krasjana,lepa jajčka,veliko truda.Pa če dobro pomislimo,je vse malce kičasto,kar se tiče pirhov itd.. sara_k

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

30. mar 2010 18:18

u bistvu sem se narobe izrazla, ker nisem hotla uporabit izraza grdi.. bannanna_v_slo ;)

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

30. mar 2010 18:55

bannanna je napisal/a:
u bistvu sem se narobe izrazla, ker nisem hotla uporabit izraza grdi.. bannanna_v_slo ;)
bannanna, ti si kr neki, človek se potrudi,... ti pa, dej pokaži kaj svojega. Sej ni važno, če je vse profi narjeno, enim je všeč, enim pa pač ni, mnogi pa radi delimo med sabo, če kaj ustvarimo. Če ti je nekaj " grdo", pa se loti ti in naredi, da bo lepo Krasjana, lepa tortica in pirhi. Hvala da si delila z nami recept.( kokoške so zakon ) Katarina K http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

31. mar 2010 17:06

Kaj je mogoče kaki pozitivni kulinarički že uspelo ? Dodala bi še to ,da si lahko čas sušenja skrajšate. In sicer v pečici prvič 20 min na 90 stopinj , izdolbene pa še 45 min na isti temperaturi ;-) Lep dan še naprej krasjana73

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. apr 2010 0:17

jaz dosti ustvarjam, tudi objavljam, poleg tega pa ne pričakujem le pozitivnih komentarjev. če nekdo nekaj objavi naj bo pripravljen tudi na kritike. če je pa to preveč za njegovo dušico pa naj ne objavlja. bannanna_v_slo ;)

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

1. apr 2010 7:00

bannanna moja zlata ti kar komentiraj , saj smo v svobodni državi kjer še vedno lahko govoriš tisto kar misliš.Glede na dejstvo , da ti tej pirhi niso všeč , predvidevam da jih tudi ne boš poskusla delat. Zato vas vse skupaj naprošam , da nehamo s smetenjem te teme in se posvetimo raje ustvarjanju. krasjana73

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

1. apr 2010 15:01

Ta jajcka so meni tako vsec, da sem se jih vceraj spravila deat. In...za pokazat nimam nic, ker sem jih dala v pečico sušit mi je beljak "zavrel":( Vse skupaj pa je bilo še rjavo. Eh ja! Ampak bo že...na napakah se učimo:) asimetra

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti