Mehka čokoladna glazura

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

8. mar 2010 9:03

Ja, tudi mene je navdušila čokoladna glazura  V-torte.

Je zelo dobra, lepo se sveti, še lepše reže

MM

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

8. mar 2010 9:03

Vendelina jr., hvala za dodatno razlago glede ruma. Prav to sem se spraševala, kakšno vlogo igra rum. Še enkrat pohvala za super recept. Mnjami je dober girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

19. sep 2010 0:07

Je pomembno kakšen rum uporabimo? Je lahko navaden rum ali mora biti beli rum? junior

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. sep 2010 8:51

junior je napisal/a:
Je pomembno kakšen rum uporabimo? Je lahko navaden rum ali mora biti beli rum? junior

Delala že z obojim, pa ni bilo bistvene razlike.

 

 

Vendelina jr.

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

15. okt 2010 8:23

Še eno vprašanje, in sicer zanima me kakšna je razlika med čokoladno glazuro z sladko smetano in čokoladno glazuro z margarino? Ter kakšno je najboljše razmerje - 1:1? Hvala za odgovor junior

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. okt 2010 12:21

Se mi zdi, da so to delali z margarino (in tudi oljem) predvsem zaradi tega, ker je bila sladka smetana (ali pa maslo) bodisi težje dostopno ali pa dražje. In nekateri so se potem navadili na margairnaste vezije krem in prelivov.

 

Danes kakšne blazne razlike v ceni in dostopnosti ni.  Sama delam s smetano, ker mi daje najbolj sijoče rezultate, če pa hočem, da se bolj čuti čokoladni okus, dam pa kokosovo maščobo in polivam z rumom (da se stvar lepo reže).  Margarine v sladicah ne uporabljam, ker je spomin na bruhanje po rojstnodnevni margarinasti torti pri petih letih še vedno preveč živ

Vendelina jr.

cukrpekrca  

član od: 5.11.2009

sporočila: 311

16. okt 2010 12:49

Mene pri tej glazuri z rumom moti le, ker se rum ne pokuha in se preveč čuti. Kaj storiti-dlje kuhat, če pa naj ne bi smetana vrela???? Drugače pa je ta glazura res fina!!!!!!!!!!!!! Drugače pa je super glazura čokolada+olje, razmerje po občutku, odvisno od vrste čokolade. cukrpekrca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. okt 2010 9:12

Manj klicajev, no, saj nisi Nežmah

Ena varianta je, da malo znižaš temperaturo. Rum hlapi pri nižji temperaturi kot pa vre smetana. Druga stvar je, da daš lahko malo manj alkota notri.

To, kako "kdo kaj preveč čuti", je pa seveda individualna percepcija. Nekaj ruma definitivno ostane v masi, za to, da ostaja mehka. Veliko ga pa izhlapi in končni alkoholni učinek na enem kosu torte ni ne vem kako grozen - kot sem že rekla - na koncu je toliko alkota na enem kosu torte, kot bi ga dobili ob razkuževanju površinske rane.

Vendelina jr.

junior  

član od: 5.11.2005

sporočila: 31

26. okt 2010 20:40

Kaj pa če namesto ruma dodamo čokoladni liker? Imate kakšne izkušnje z čokoladnim likerjem? junior

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. okt 2010 6:37

Bo mehko, samo obstaja verjetnost, da bo preliv lisast. Jaz sem nekajkrat poskusila z drugačnim alkotom in je stvar postala bolj lisasta do flekasta, medtem ko s svetlim rumom vedo dobim fotogenično sijoče rezultate. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti