Uporabljajte šumnike

neznan uporabnik
tema odprta - 13. feb 2001 14:36 | ogledi: 2.387 | odgovori: 2

Čeuporabljate Windowse 95, 98, ME ali 2000 ter Internet Explorer 4 ali 5, brez problemov uporabljajte šumnike. Velja pravilo, da če jih sami vidite, ko pišete, jih bodo tudi drugi. Naš forum je v kodni tabeli Latin 2, ki je standardna za vzhodno Evropo in NI enaka Microsoftovi MS1250 tabeli, kar pa ne pomeni, da ne morete pisati šumnikov, saj se le ti sami prevedejo na ustrezno.

Naš forum se vidi s šumniki tudi na Amigi, morda je kdo na Macintoshu, ki lahko pove, kako delujejo šumniki pri njemu?

Netscape 4 pa ima hrošča, da če želite popraviti vase sporočilo, izgubite šumnike (ko pismo napišete, pa je OK). Proti temu hrošču nimam kaj narediti. Preveriti pa moram še novi Netscape 6, morda je reč popravljena.

Pozdrav

Jernej

neznan uporabnik

14. feb 2001 1:08

Tudi jaz sem ena tistih ki ne uporablja sumnikov. Razlog je preprost: na tipkovnici jih NIMAM... tu na drugi strani luze se namrec ne dobi tipkovnic s sumniki - Slovenci smo si stvar zakomplicirali. Ko jih drugi pisejo jih lahko vidim in berem (cisto brez problema) ampak da bi pa vsakic spreminjala tipkovnico in geografsko zono ter ugibala kje sumniki so, mi pa res ni. Upam da imate toliko potrpljenja, saj drugace pac ne bom vec sodelovala v forumu... Soncni pozdravi iz ZDA.

neznan uporabnik

14. feb 2001 11:12

Spoštovana! Vaši prispevki bogatijo naš/vaš forum. Zgornje pismo sem napisal bolj kot nasvet kot pravilo. Če jih nimate ali ne morete pisati s šumniki, pač ne pišite z njimi. Torej - zgornje pismo vzemite samo kot nasvet tistim, ki se pisanju z njimi izogibajo zaradi morebitne nezdružljivosti. Pozdrav Jernej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti