Bambusov soparnik

tema je zaklenjena

mikec  

član od: 19.1.2010

sporočila: 15

20. jan 2010 8:11

@ O kikki, ful hvala za trud. :) @ zzak, tehnično gledano ni nobene razlike, psihološko pa je, nimam pojma, zakaj :) Poleg tega je nekatere stvari treba videti, jih prijeti v roko in posoda spada v to kateorijo. Zelo je tečno, ko nekaj kupiš, potem pa pride neko sranje, kar se je meni že nekajkrat zgodilo in me je takrat minilo navdušenje kupovanja preko spleta, zdaj kupujem samo še določene stvari, turizem, knjige ipd. Saj vem, možno vračilo, če si z blagom nezadovoljen, samo res se mi ne da s tem ukvarjat. poštnina pa tudi ni zastonj. mikec

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. jan 2010 8:30

Se mi zdi da ti je dolgčas v življenju in imaš preveč časa, sam bi ga v tem času imel že doma. Praviš da se ti ne da ukvarjat z nakupovanjem prek spleta, dalo bi se ti pa prevozit pol slovenije, pa čeprav neuspešno. zzak1977

mikec  

član od: 19.1.2010

sporočila: 15

20. jan 2010 9:10

A ti meni malo težiš in me malo za zabavo napadaš? Ne, ne bi se mi dalo prevozit pol Slovenije, niti po Ljubljani se mi ne bi dalo vozit, zato pa imam telefon in preverim, velja za Ljubljano, po drugih krajih pa se ne bi vozila. In ja, veliko kuham in vem kako pomembno je stvar videti, predno jo kupiš, ker na slikci vse zgleda fajn, v živo pa pač ne in nekatere stvari so pravi crap. Pri posodi je to prav gotovo pomembno. In ne vem od kje ideja, da mi je dolgčas v življenju? A zato, ker iščem neko stvar, ki je pri nas ni za dobit? Tvoji psihološki zaključki so res neverjetni. Sicer pa nas je kar nekaj, ki hočemo stvar prej videti, sploh glede na poretekla nezadovoljstva s takim načinom nakupa, ne poznam pa nobenega, ki bi izdelek, kupljen preko spleta, vrnil, ker se nobenemu, tako kot meni, ne da s tem ukvarjati. In stavim, da je veliko več takih kot sem jaz, kot takih kot si ti, ki bodo veselo nakupovali in potem vračali. In prej bi rekla, da je v življenju dolgčas takemu kot si ti, ki ima toliko časa in volje, da bo kupoval in potem vračal, zraven pa zgubljal denar za poštnino. In če nimaš časa, je verjetno veliko bolj priročno in hitreje, da se pozanimaš na forumih in zavrtiš telefon in na tak način izčrpaš vse možnosti in se šele potem lotiš nakupa preko spleta kot pa da panično nekaj naročaš po slikici, ne da bi prej videl. Verjetno sodiš tudi med tiste, ki jeans in čevlje naročajo preko spleta, potem jih pa ne moreš spravit na rit in čevlji te žulijo in oboje postaviš v omaro. A ne? In zgleda da ti je res preveč dolgaš, če nimaš drugega dela, kot da po forumu zafrkavaš ljudi in delaš neke zaključke, brez da bi karkoli o človeku vedel. mikec

mikec  

član od: 19.1.2010

sporočila: 15

20. jan 2010 9:13

In res ne vem, kako bi ga v tem času imel že doma, če sem se tega lotila šele včeraj in to po telefonu s preverjanjem po trgovinah. Ker sem bolj pri lenih in raje pokličem kot letam okoli. A obstaja kak deliveri, ki ti izdelek dobavi v nekaj urah po naročilu, te potem deliveri boj počaka, da izdelek pogledaš in ga potem še odpošlje nazaj, če ti ni všeč? mikec

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. jan 2010 9:20

Prvič se razburjaš kakšna zabačena država je Slovenija, v drugo pa kritiziraš druge države glede kvalitete izdelkov. To mi ne gre skupaj. Ne vem zakaj bi pošiljali v druge evropske države slabšo kvaliteto bambusovih izdelkov? Verjamem da pride vse iz istega kitajskega lagerja... zzak1977

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

20. jan 2010 9:23

Mikec, ustavi konje.......ti si tista, ki je rekla, kako je razočarana nad to Slovenijo, kjer ne moreš dobiti niti enega bambusovega soparnika - prepričana sem, da veliko oz. večina gospodinjstev prav fino shaja brez tega čudesa. In zakk ti je samo hotel povedat, da bi bilo mogoče enostavneje in hitreje to nabavit preko spleta.

rrr

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. jan 2010 9:35

mikec je napisal/a:
No evo, Butler tudi nima. Nikjer več ga ni, tega sploh ne razumem. Vsi so zgleda vse prodali, se pravi, povpraševanje je, zdaj ga pa nihče več nima. Skratka vse po starem, nad Slovenijo sem razočarana, ponovno :( mikec
Potem pa kar hitro po avionsko karto in v obljubljeno deželo. Da bi pa v tej naši zabiti morda dobila odvečne gube od razočaranja, ker ne premore enega bambusovega soparnika, to pa tudi ne gre... Ognjič

mikec  

član od: 19.1.2010

sporočila: 15

20. jan 2010 9:44

Jaz naj ustavim konje?? Ne morem dobiti enega navadnega soparnika in sem upravičeno razočarana, potem je pa prav, da me nekdo napada in dela neke moje psihološke profile? Res presenečena. Ne bi rekla, ko bi iskala neko res eksotično stvar, vendar pa je bambusov soparnik daleč od kake eksotike in daleč od tega, da bi bil redkost, sploh glede na to, da ima vsaka še tako brezvezna štacuna soparnik in kot mi pravijo, je to prava moda in se blazno hitro prodajajo. Zatakne se samo, če hočem bambusovega. In verjamem, da shajate brez njega, če pa veliko kuhaš po azijsko, jaz pa praktično ne kuham nič drugega, je tale soparnik postal prava nuja. Enostavneje in hitreje pa je nabaviti v trgovini v Ljubljani, v kolikor ga seveda imajo. Da pa ga nimajo pa izveš šele tako, da ga poskušaš kupiti. In če ga ne bi iskala, ne bi niti vedela, da ga ni in potemtakem ne bi imela niti razloga, da ga kupujem preko spleta, a ne? Res ne vem, a vi vsi kar takoj vsako stvar naročat iz Anglije? Če je temu tako, potem sem pa res jaz čudna. Povedal pa ni tistega, kar ti praviš, ampak je ugotovil, da mi je v življenju dolgčas in nimam drugega dela kot da letam po celi Sloveniji. Meni to zgleda kot žaljivka, pa nisem glih občutljiv človek, je oa neumestno, da kar takole počez sklepaš, če pa je drugim to ok, potem pa I rest my case. Zdaj pa s tem obmetavanjem zaključujem, ker nima smisla. @zakk, tole je brezveze, prosila sem samo za informacijo, potem pa, če mi dovoliš, bi se sama odločila, katero informacijo in na kak način bom uporabila. mikec

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

20. jan 2010 9:49

Hm, razsvetlite mojo nevednost - ali se kuhanje v bambusovem soparniku bistveno razlikuje od drugih načinov kuhanja v pari? lp, proxima

mikec  

član od: 19.1.2010

sporočila: 15

20. jan 2010 9:49

He he, vidim, da ste tule sami zateženi starci, ki ste še iz tistega sistema, ko ste prepričani, da nihče ne sme nič reči čez tole našo deželico, pa čeprav sem to navrgla samo takole mimogrede, brez nekega blazno globokega smisla. Zdaj pa ena ploha zaničevanja. Dajte se malo sprostit, življenje je bolj zabavno. :))) mikec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti