Lepilo na kozici

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

tema odprta - 15. jan 2010 9:27 | ogledi: 1.769 | odgovori: 7

Pozdravljeni.

Mogoče kdo ve, kako ali s čim naj odstranimo lepilo z dna kozice, kjer so bila navodila za uporabo - seveda brez navodil za odstranitev le teh. Nekako ne upam z močnimi topili, da ne uničim teflonske prevleke na njej. Sem že namakal v vodi, pa ne gre...

Mi zna kdo pomagati?

Hvala.

strippy

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

15. jan 2010 9:52

Z oljem gre ponavadi, ampak je treba kar pustit en čas, porem pa potrpežljivo z bolj grobo krpo drgnit...

Če je to notranja stran, pa daj kozico na štedilnik, da se malo zagreje, potem pa obrišeš s krpo, pa je...

 

čoko

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

15. jan 2010 10:12

Ne, zunanja stran je. Poizkusim dati v pečico?

strippy

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

15. jan 2010 10:17

Z oljem je šlo vse dol. Hvala.

strippy

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

16. jan 2010 5:23

Poskusi nalepko odstraniti tako, ker se nekatere zeolo lepo odstranijo. Drugače pa jaz za take nalepke in njihove ostanke uporabim kar čisti bencin, kot za čiščenje obleke, če je kaj od šmira. Gre vse dlo in tudi ne pušča sledi. Malo čistega bencina na cunjico ali kar na nalepko, nato malo podrgni in mislim, da bo šlo vse dol. Cunjico ali papirno brisačo pa zavrzi, ker ti bo, če jo boš dala v pralni stroj, še cela žehta smrdela po bencinu. Nato pa kozico temeljito umij. tedyka

neznan uporabnik

16. jan 2010 10:14

Strippy, do zdaj sem te nalepke odstranjevala z maslom. Se je lepo oprijelo umazanije, sicer je trajalo nekaj časa, da se je vse raztopilo ampak je šlo.. Kako gre z oljem? Naliješ olje in počakaš? Ali drgneš? Drugač pa, ja, kriza, sploh če na kakšne darilne artikle napopajo tiste nalepke s ceno.. japaja

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

16. jan 2010 17:48

japaja je napisal/a:
Strippy, do zdaj sem te nalepke odstranjevala z maslom. Se je lepo oprijelo umazanije, sicer je trajalo nekaj časa, da se je vse raztopilo ampak je šlo.. Kako gre z oljem? Naliješ olje in počakaš? Ali drgneš? Drugač pa, ja, kriza, sploh če na kakšne darilne artikle napopajo tiste nalepke s ceno.. japaja

Ja, v bistvu bolj naneseš olje gor - jaz sem ga kar s čopičem. Po cca dveh urah zdrgneš z gobico - grobim delom.

 

strippy

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

16. jan 2010 18:34

Pa kaj komplicirate, saj je že tedyka odgovorila: s bencinom. Lepilo selotejpa in drugih samolepilnih etiket je topno v bencinu in se " ajnfoh " odstrani. Druge variante, olje ali WD40, so tudi za silo. Z bencinom je pa treba bit previdan: delati zunaj ( na balkonu ), hlapi so z zrakom eksplozivni ( mimgrede se lahko zgodi, da se prebrne flaška, in zna bit nevarno ).

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti