Čiščenje furnirja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

29. dec 2009 5:13

V kuhinji imam omarice s furnirjem. Vem nič kaj prijazna zadeva za čiščenje, zlasti kuhinjska napa in omarica pod kuhinjskim koritom. Sama nekajkrat letno kuhinjo temeljito očistim in sicer najbolj kritična mesta tudi z razmaščevalcem in do sedaj se mi je še najbolje obnesel razmaščevalec. Malo pošpricam kritična mesta in nato takoj s krpo očistim, obrišem še nekajkrat z vlažno krpo. Pustim, da se kuhinja osuši in nato temeljito, kritična mesta pa tudi 2 x namažem s Pronto emulzijo za pohištvo in nato še malo zbrišem, da dobi sijaj. V vmesnem času pa sproti obrišem mastne madeže od prstov kar s stelexom. Dobro se obnese tudi čiščenje z žganjem ali čistim alkoholom, res pa vedno nato namažem z emulzijo, da se les, kar furnir tudi je, ne izsuši. Lep pozdrav tedyka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

29. dec 2009 7:38

Še en izdelek je od STANHOME. Pa da ne bo kdo mislil, da je to reklama. Tej izdelki so kr dosti dragi in jaz si samo tega privoščim, ker mi je res zakon, čeprav so vsi dobri. Je tako kot eno "mleko". Zraven pride ena spužvica, ki se zmočin in fajn ožeme, pol se pa s tem izdelkom namaže lahko vse lesene in podobne površine. Les nahrani, dobi pa čudovit sijaj. Jaz to uporabljam pri vseh mojih strankah in tudi doma. Imam iz druge roke omarce in ko jih vsaketolko namažem, pol zgledajo kot nove. Edino ne vem, kdo to pri nas prodaja, ker meni nabavi ena moja stanka čez v IT. Cena je okoli 12e, če se ne motim, ampak jaz mam to za dolgo časa in to si obvezno privoščim. Tudi omarice v kuhinji si vedno lepo očistim in pol s tem namažem in so kot nove. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

29. dec 2009 15:36

Koliko kemikalij. Vse to uredi parni čistilec. Pri nas uporabljamo kar je čistil le šampon za posode ter domači jabolčni kis.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti