Mehka govedina iz juhe

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2009 18:41

Juha iz ekonima ima dosti močnejši okus kot pa tista, ki se kuha 4 ure. Preizkušeno, čeprav ne ene ne druge ne prakticiram več. Podnebje je prevroče za vroče juhe (hvalabogu, ker imam iz juhe rada samo zakuhe , tekočino - čisto juho pa raje pustim drugim za srebanje)

To o mesu smo se pa učili pri gospodinstvu v 7. razredu. Če hočeš dobro meso, ga daš v vrelo vodo, da beljakovine zakrknejo in sokovi ne iztečejo ven.

Če hočeš dobro juho, daš meso v mrzlo vodo.

 

Hedonist, ti pa včasih tako mimo streljaš, da je kaj. Torej jaz, ki goveje juhe (ali kurje) juhe NE KUHAM iz enostavnega razloga, ker je pač ne maram, sploh nisem gospodinja????? In me kar tako brez veze obtožiš, da ne znam kuhat?  HALO! Daj premisli, kaj napišeš! Tale tvoj zgornji post meji na zaplankanost, pa reci (ali recite) karkoli hočete.

Vanja

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

27. dec 2009 18:48

hedonist je napisal/a:
Nak, tole mi pa ne boš prodala Anamarija in to kljub temu, da cenim tvoje kulinarične sposobnosti in znanje. Juha iz ekonoma ni nikoli ekvivalent jihi, ki se lepo počasi kuha in cmari na štedilniku med 2 do 3 ure. Žal, sem probral to in ono in primerjave ni. Čista bedarija poa je primerjava "kaj vse jaz naredim v štirih urah, kosilo za 200 ljudi". Ja za božjo voljo, kdo ti pa brani, saj ko se juha kuha si ti povsem prosta in lahko kuhaš ne zgolj za 200 lahko tudi zaradi mene za 400 ljudi. Saj ti ni treba nepremiočno stati poleg piskra in ga gledati, halo !! Vsak po svoje in na svoj način, kar je prav in povsem svobodno vendar po juhi se pozna gospodinjstvo in gospodinja pa reci kar hočeš. hedonist

Verjemi ali ne, juha iz ekonoma JE lahko konkurenčna počasi kuhani juhi. Sicer, dokler nisem na lastne oči videl, tudi nisem verjel, sedaj pa.

Se mi zdi, da rahlo pretiravaš.

Se mi tudi zdi, da je tale juha od Anamarije prav okusna, sploh če je postrežena na njen način in z besedami v "njenem dialektu". Kar je pa po mojem mnenju bolj pomemben paragraf za določenje dobre ali manj dobre gospodinje.

Itak, moje mnenje.

strippy

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

27. dec 2009 18:49

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Juha iz ekonima ima dosti močnejši okus kot pa tista, ki se kuha 4 ure. Preizkušeno, čeprav ne ene ne druge ne prakticiram več. Podnebje je prevroče za vroče juhe (hvalabogu, ker imam iz juhe rada samo zakuhe , tekočino - čisto juho pa raje pustim drugim za srebanje)

To o mesu smo se pa učili pri gospodinstvu v 7. razredu. Če hočeš dobro meso, ga daš v vrelo vodo, da beljakovine zakrknejo in sokovi ne iztečejo ven.

Če hočeš dobro juho, daš meso v mrzlo vodo.

 

Hedonist, ti pa včasih tako mimo streljaš, da je kaj. Torej jaz, ki goveje juhe (ali kurje) juhe NE KUHAM iz enostavnega razloga, ker je pač ne maram, sploh nisem gospodinja????? In me kar tako brez veze obtožiš, da ne znam kuhat?  HALO! Daj premisli, kaj napišeš! Tale tvoj zgornji post meji na zaplankanost, pa reci (ali recite) karkoli hočete.

Vanja

Ha, sem vmes še palačinke pekel, pa si me prehitela.

strippy

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. dec 2009 18:58

Mene juha "rata" dobra šele odkarimam ekonom lonec. Meso dam v mrzlo vodo, ko zavre poberem pene in dodam zelenjavo. Potem pokrijem s pokrovom in pustim na višji temeparturi dokler ne pride "jeziček" ven do zareze. Potem juho prestavinm na najmanjši plin in dam na najmajšo možno temeparaturo. Pustim 45 minut in evo je juha je gotova, meso pa mehko kot putrček, aja pa kooončno je bistra, ker prej, ko sem kuhala po starem mi je ponavadi prišla motna, jaja sej vem, preveč je vrela, pa nimam jaz časa zravne dežurat, da zavre in študirat al vre al ne vre.

jade

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. dec 2009 19:00

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Juha iz ekonima ima dosti močnejši okus kot pa tista, ki se kuha 4 ure.

 

Vanja, juha je močna, če daš premalo tekočine in je preveč mesa. Tudi jaz sem že delala juho v navadnem loncu. Juha iz ekonoma je odlična, ker čutiš okus vsake zelenjave posebej, torej zelenjava ne izgubi okus,

zelenjava pa, ki se kuha v navadnem loncu ne daje po zelenjavi, garant.

Anamarija

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. dec 2009 19:03

hedonist je napisal/a:
vendar po juhi se pozna gospodinjstvo in gospodinja pa reci kar hočeš.

 

Ja, in ti nisi gospodinja, si gospodinjec. Ne, ne me ne boš prepričal! O ben, ma nimaš most, zaaj potem ne pišeš tam? In poveš tvoje mnenje?

Anamarija

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

27. dec 2009 19:03

anamarija1 je napisal/a:

 

 

......zelenjava pa, ki se kuha v navadnem loncu ne daje po zelenjavi, garant.

 

Anamarija

Pač pa - po juhi, ane da....

strippy

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

27. dec 2009 19:05

jade je napisal/a:

Mene juha "rata" dobra šele odkarimam ekonom lonec. Meso dam v mrzlo vodo, ko zavre poberem pene in dodam zelenjavo. Potem pokrijem s pokrovom in pustim na višji temeparturi dokler ne pride "jeziček" ven do zareze. Potem juho prestavinm na najmanjši plin in dam na najmajšo možno temeparaturo. Pustim 45 minut in evo je juha je gotova, meso pa mehko kot putrček, aja pa kooončno je bistra, ker prej, ko sem kuhala po starem mi je ponavadi prišla motna, jaja sej vem, preveč je vrela, pa nimam jaz časa zravne dežurat, da zavre in študirat al vre al ne vre.

jade

 

Jade, to so besede gospodinje

Anamarija

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. dec 2009 19:08

anamarija1 je napisal/a:

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Juha iz ekonima ima dosti močnejši okus kot pa tista, ki se kuha 4 ure.

 

Vanja, juha je močna, če daš premalo tekočine in je preveč mesa. Tudi jaz sem že delala juho v navadnem loncu. Juha iz ekonoma je odlična, ker čutiš okus vsake zelenjave posebej, torej zelenjava ne izgubi okus,

zelenjava pa, ki se kuha v navadnem loncu ne daje po zelenjavi, garant.

Anamarija

Anamarija, se popolnaoma strinjam s tabo. Ampak jo kljub temu jem samo zato, da sem vljudna, če pridem kam v goste. Drugače pa kupujem pakirano v tetrapaku in jo redno uporabljam pri kuhi  namesto vode. In, ker sem dovolj stara, da tistega, kar mi ni všeč ne delam, vsem jasno (Beri: vljudno) povem, kako "veliko ljubezen imam" do juhe, palačink (teh tankih), restanega krompirja, žgancev.... Ojoj!

 

Vanja

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

27. dec 2009 21:26

Hvala vsem za te obširne odgovore :) Jaz sem že veliko vrst mesa sprobala in na različne dolžine kuhnja, pa nikoli ni bilo dovolj mehko. Bom poskusila dati meso v vrelo juho, pa še to foro z ekonom loncem bom poskusila. Držite pesti, da mi bo uspelo. Pa lepe praznike vam želim

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti