Mehka govedina iz juhe

karolina14  

član od: 1.12.2009

sporočila: 6

17. jan 2010 11:16

ko kuham govejo juho ,vedno vzamem meso (šuterplat)ali po naše zdaj goveje podpleče )to je tisti kos ,ki je podoben plučni - podolgovati kos ..v sredini pa ima neko črto..za rezanje in priloge je krasno mehko in sočno . V juho pa dam še kurja jetrca ,vrat in konce perutničk..juha drugi dan ima enak okus ..k govedini pa zelo paše hrenova omaka ali hren z jabolkom- salata karolina14

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

17. jan 2010 20:45

Danes sem skuhala govejo juho iz goveje goleni (osso buco) - juha lepa bistra, skoraj nič mastna, meso pa sočno mehko. Kuhala sem klasično dobri dve uri. Poleg mesa dodam še zeleno (list in malo gomolja), petršiljevo korenino, petršilj (list), korenček, košček kolerabe, malo pora, pol čebule (zrezana in popečena da svetlo porjavi), ščepec majarona, nekaj zrn popra. pozdrav tedyka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

22. jan 2010 19:13

Karolina14, danes sem kupovala meso za juho in ker vedno kupujem meso od križa mi je danes ponudil meso šuterplat, ki ga ponavadi kupuješ ti. Moram priznati, da prvič slišim za ta izraz ,ampak danes sem se spomnila nate in vzela to meso. Juhca se kuha, dodala sem še malo govejih reber in očitno bo zelo zelo dobra. Meso pa izgleda zelo lepo in bo tudi dobro za prilogo. Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 22. 2010 19:17

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

23. jan 2010 20:49

Dzeljan,si mogoče juhi ,ko ti je vrela,dolivala hladno tekočino?. Takrat sigurno ne bo mehko meso iz juhe,pa se lahko še tako trudiš,bo ostalo zateglo. zaja zaja

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

25. jan 2010 17:23

Tudi jaz kuham govejo juho iz bočnika ter rahlih kosti, vendar si ne znam predstavljati, da bi jo kuhala 3-4 ure. Meso po tako dolgem kuhanju razpade in ga ne morem lepo narezati. Da bi pa govedino dajala mucam (ki jih nimam) pa ni govora. Saj se da iz kuhane govedine narediti še toliko raznih jedi. Danes sem porabila preostalo govedino od včeraj za dodatek v zeljne krpice /krautflekerli/, lahko pa v krompirjev golaž, kmečke kumare, ipd. omake.

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

25. jan 2010 20:28

Jas sem pa včeraj kuhala juho iz nemastnega flama v ekonomu.Ko je zavrela ,je na zmanjšani temperaturi še 35 minuti in je ravno prav mehka.Danes sem pa iz nje nardila omako k pire krompirju. V posodo dam malo vode,česen,poper in malo vegeta in ko to vre ,dam not narezano meso,pustim malo prevret in rahlo podmetam. zaja zaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti