Poffertjes

majčimajči  

član od: 11.9.2009

sporočila: 25

26. feb 2012 12:59

Pozdravljeni,

mene tudi zanima glede posode za poffertjes, ali se jo sedaj že da dobiti v sloveniji mogoče? Kakšen material priporočate, ker sem zasledila veliko materialov od litoželeznih, do aluminija, do teflona. Vsak predlog in izkušnje bodo zelo dobrodošle:)

Hvala.

Maja

majčimajči

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

27. feb 2012 11:57

Ko sem iskal litoželezno ponev za palačinke, sem naletel na precej takšnih za poffertjes.

Včasih ji rečejo Nemci kar "Poffertjespfanne", čeprav tudi nemška kuhinja pozna podobno specialiteto kot poffertjes, ki ji pravijo "Pförtchen" ali "Förtchen", zato tudi "Pförtchen-/Förtchenpfanne". Obstaja tudi "dansko" poimenovanje, namre "Æbleskiver", zato "Æbleskiverpfanne".

Najugodnejša cena (navedena brez DDV) za litoželezno je tule, ne vem pa, kako je s poštnino. Na tej strani pa je ponev dražja (DDV vračunan), je pa zato poštnina preverjeno le 5 € in dobava zelo hitra (manj kot 48 ur).

No, dobijo se tudi iz mnogih drugih materialov (cenejših, kajpak): emajliran aluminij, aluminij s premazom proti prijemanju, anodiran aluminij ipd., na primer na ebayu. Malo pogooglajte s pomočjo poimenovanj, ki sem vam jih zgoraj navedel.

Podobne znajo biti tudi češke ponve za "lívance" ("pánev na lívance" ali "lívanečník), čeprav so večinoma vdolbine plitvejše.

Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 27. 2012 11:58

majčimajči  

član od: 11.9.2009

sporočila: 25

27. feb 2012 12:15

Pozdravljeni,

hvala za odgovor. Pregledala sem vaše predloge ponev, zdita se mi obe kakovostni, edino jaz bi morda malo manjše odprtine za poffertjes,kot na te tej strani:  http://www.infobarrel.com/Poffertjes,_Traditional_Small.

še enkrat hvala za pomoč.

majčimajči

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

27. feb 2012 12:20

Tisti dve sta v resnici enaki . Ja, kot rečeno, ebay je poln tega, amazon ima morda tudi kaj. Sami najbolje veste, kaj točno bi radi .

Aja, pozabil sem navesti še eno nemško ime: "Schneckenpfanne". Pa tudi te imajo najbrž večje jamice. 

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

27. feb 2012 20:19

Še malo, pa bom še jaz ugotovila, da brez te ponve ne morem živeti!

Takoj, ko ugotovim, kaj za boga je poffertjes...

čoko

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

27. feb 2012 20:26

Poffertjes je šmorn za tiste, ki se jim ne da cefrati ene velike palačinke 


Sporočilo je spremenil(a) 666 dne 27. 2012 20:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti