Praznično pecivo 2009

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2009 11:26

Ajda, saj tisto, da je vse v glavi, poznaš, a ne? Ker, lahko si človek dopove, da tega ne bo pojedel in pika (pri meni to deluje že celo odraslo življenje). Imaš pa še nekaj drugih variant: Recimo ta, da daš tiste kekse v tako škatlo, ki se jo da lepo zapakirati, tako da se odpiranje škatle pred zapovedanim rokom vidi. In da zraven poveš plemenu, da se to pač ne bo odpiralo pred tem-in-tem datumom. In potem pleme igra to neformalno socialno kontrolo. Ni posebej prijetno, ko te kontrolirajo, da ne rečem, nadzirajo, je pa učinkovito. Si človek pove, da je bolje, da si sam pospravi stvari v glavi, kot pa da mu pleme najeda. Potem je ena zelo nasilna varianta, pri kateri se preobješ teh piškotov, tako da ti do nadaljnjega ne zapašejo. Odsvetujem. Nezdravo in gravž. Potem je tudi varianta, da poješ škatlo piškotov in potem oblečeš kopalke in izvoli v kopalnici pogledati, kako to deluje.... Got it? No, kakor obračaš, vse je v glavi. Če si v resnici ne moreš dopovedati, da tega piškota ne boš pojedla, ali pa če imaš skrita hranjenja (jem samo, kadar me ne vidijo, če me pa nihče ne vidi, da sem jedla je to tako, kot da v resnici nisem jedla) in ostale samoprevare....potem pa imaš težave, ki se rešujejo s strokovno pomočjo. Pa daj raje grizi korenček, no... Vendelina jr.

neznan uporabnik

16. nov 2009 11:48

Sicer sem precej disciplinirana, tudi načelna. Precej močne volje. Ampak pri pecivu pa odpovem. Začelo se je pred slabim letom, ko sem se odpovedala kajenju. Še vedno imam nekakšen "manjko", ki mi ga samo pecivo pomiri. Zaradi "nekajenja" se moram boriti tudi z grozečimi odvečnimi kilogrami, sicer se ne bi toliko "sekirala". Bi pač več pekla. Imam nalepljeno fotko zelo zelo XXXL ženske v kuhinji, pa jo kar spregledam. Mi je všeč nasvet glede pakiranja. Nekaj časa bo gotovo zalegel, za daljši čas bo treba pa kaj močnejšega. Kar se tiče ostalih članov plemena, so moškega spola, in ne vidijo problema, dokler grem še lahko skozi vrata (sinovi). ajda66

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2009 12:05

Ajda, jaz sem leto in pol med nekadilci in ko sem prenehala s kajenjem, sem preventivno (da se ne bi redila) spila na dan kake 3/4 litra vode več, kot bi jo sicer. Ni bila sama voda. v bistvu sem redčila ananasov sok z vodo. In je kar delovalo. Vendelina jr.

neznan uporabnik

16. nov 2009 13:19

Vendelina, hvala za nasvet. Vsak je dobrodošel. Tudi to bom poizkusila. Tudi sicer mi ne bi škodilo. ajda66

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

16. nov 2009 13:37

Jaz si pomagam s sadjem. Kadarkoli mi pade "cukr" ugriznem v jabolko (ker jabolk ne maram preveč in se potem matram z njim, tako da, ko ga pojem, mi nič več ne paše). Skratka, želim povedati, da si najdi eno tako zdravo mašilo za take "napade". Ker te popolnoma razumem. Peciva, piškoti in ostali "slatkiši" so moja šibka točka. Bistvo kosila mi je samo to, da lahko potem jem sladico :) Imam srečo, da se to ne pozna na moji postavi, ampak sama pri sebi vem, da moram imeti eno mejo. Zato imam pa jabolko, če je kislo, še toliko bolje :) Gigi_84

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

16. nov 2009 13:46

ajda, tako kot pravi vendi...pošlihtati je treba v svoji bučki. Vem, kako je, ker sem imela podobne probleme. Jaz sem kekse zapakirala in dala možu, da jih je skril pred menoj. Sicer sem pošnofala kje so, vendar sem bila tako trdna in trmasta, da jih nisem načela. Sedajh pa končno pošlihtano tudi na mojih dilah, pa še shujšala sem, sicer se je poznalo na števcu za vodo, pa vengarle... lojzella

neznan uporabnik

16. nov 2009 13:56

Saj čez dan še nekako gre. Ponoči se pa veliko zbujam, pa stikam, kje bo kaj sladkega. Jabolk pa pojem ogromno, ker mislim, da je še najman redilna hrana. ajda66

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

16. nov 2009 14:46

Ajda66, če se ponoči zbujaš je pa malo drugače. Mogoče te kaj psihično tare in nevede iščeš tolažbo. Razen če greš res lačna spat (kar nikoli ni dobro). Premisli sama pri sebi. Si ne predstavljam, da bi se ponoči zbujala in iskala sladkarije. NI ga denarja, da me kdo spravi iz postelje :) Pri jabolkih je pa tako. To je samo moja strategija, ker, kot sem že rekla, jih ne maram preveč in sem potem sita za dobre 3 ure :) Najdi si eno tako sadje, ki ga ne maraš preveč, vendar veš, da je zdravo. To je pač moj način in mi kar uspeva. Gigi_84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2009 14:56

ajda66 je napisal/a:
Saj čez dan še nekako gre. Ponoči se pa veliko zbujam, pa stikam, kje bo kaj sladkega. ajda66
Punca, zbudi moža, pa se malo poveselita. Te keksi ne bodo več zanimali (ups, še nastavek za besedno igro sem zložila). Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

16. nov 2009 15:50

Jaz pa letos sploh ne vem, kaj bom - razen nekaj iz železnega repertoarja -  pekla. Se mi zdi, da komaj najdem kaj novega, ponavljala se v nedogled ne bi. Tako da bom verjetno vrgla moko, maslo, jajca, začimbe in oreške na mizo, malo smetane in razne arome, pa marcipan in nugat, pa kar bo, bo. Ja, na čokoaldo ne smem pozabit. Še brskat se mi ne da po netu,  nekaj sicer listam po knjigah in revijah, a nič takeda, da bi me prevrglo.

 

Bom mogoče kaj s čilijem in poprom ter čokolado coprala, kaj vem, mogoče kaj uspe. Pa rožno vod imam in kardamom, me morda malo na bližnji vzhod zanese ... Ja, tam pa res lahko kak navdih najdem.

 

Vreme me daje, vreme, se mi zdi.

 

mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti