Praznično pecivo 2009

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

11. jan 2010 22:48

Renata69, ne smejo biti do finega zdrobljeni, boljše je, če so manjši koščki. Jaz sem bonbone dala v platneno vrečko in jih s kladivom razbila. Se mi zdi škoda s tem uničevati nožev od multipraktika ali kaj podobnega. Bonbone sem pa kupila v Sparu. Imeli so jih po 1 kg v kozarcu in so različne barve. regina

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

25. jan 2010 13:29

Punce, kako ve raztopite jedilno čokolado, da nastane lepo tekoča ? Meni nikoli ne uspe...se mi vedno hitro strdi, še preden utegnem okrasiti pecivo :( Andreia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jan 2010 14:26

Jedilno čokolado stopim nad paro, imam posebno posodico (spodnja je širša, trebušasta, in v njo dam vodo, v to večjo pa potem posodo s čokolado in maščobo). Ko je čokolada stopljena, jo s posebno zajemalko zlivam po piškotih, pecivu ali tortah, ali pa jo dam v posebno tubo z ozko odprtino in delam črte, vijuge in podobno.

Se mi nikoli ne strdi hitro, če pa se, jo znova stalim, saj to čokoladi nič ne škodi.

 

Mamamia

mamamia

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

25. jan 2010 14:45

Ali čokolado prej naribaš, jo narežeš na majhne koščke ali so koščki lahko tudi malo večji ? Koliko približno je topla voda v spodnji posodici ? Ali se zgornja posodica lahko dotika vode ali se ne sme ? Lahko voda v spodnji posodici vre ? Tudi jaz sem jo hotela, ko se mi je strdila, ponovno zmehčati...pa mi ni uspelo...bila še prav nasprotno, vedno bolj trda... Ne vem kaj delam narobe .... Andreia

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

25. jan 2010 20:00

Čokolado stopim na pari,prvo mi vre ,potem zmanjšam.Čokolado nalomim na koščke in dam kokosovo maščobo ,počakam da se utekočini .Z loncem vred nesem na mizo ,kjer ukrašujem piškotke.

Probaj narediti s kokosovo maščobo,odkar delam z njo ,nimam problemov.

lp goga

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

26. jan 2010 8:23

Gogad, hvala tudi za tvojo info....naslednjič probam s kokosovo maščobo. No, včeraj mi je uspelo....najprej sem stopila eno belo kuverturo, nato pa še jedilno čokolado skupaj z maslom. Sem dala v spodnjo posodo ravno toliko vode, da se ni tikala zgornje posode s čokolado. Nisem pustila, da voda zavre, le toliko, da je bila zelo vroča. V eni stari reviji s pecivi sem prebrala, da naj bi se tako delalo. Jaz sem prej vedno do sredine potopila posodo s čokolado v vrelo vodo...je tudi vrela včasih...in čokolada se mi je vedno presušila ali je šla skupaj v kupčke, tako, da mi ni več hotela postati tekoča, pa najsi sem se še tako trudila. No, sedaj vem kako . Andreia

Lipa  

član od: 28.7.2003

sporočila: 243

27. jan 2010 15:20

Čokolado za glazuro pripravim tako: čokolado nalomim na koščke, dodam maslo in malo olja (lesk) ali marmelade; zaradi slednjih dveh sestavin se glazura na pecivu lažje reže oz. ne poka, pecivo pa vseeno razrežem (ali pa zarežem le v čokolado) preden se čokolada čisto strdi. Ta način priprave mi najbolj ustreza Od kar imam indukcijo je raztopitev čokolade še lažja - brez kopeli. Potrebuješ le dober lonec z debelim dnom in počasi na indukciji segrevaš sestavine; nikoli ne pustim, da vsebina zavre. LP Lipa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. jan 2010 15:43

Uh, punce, nam je Andreia dala gušt da bomo lahko spet prijavljale svoje čokoladne modrosti Andreia, poglej, topljenje nad paro (para je v tem kontekstu vrela voda, kar pomeni tam okoli 100 stopinj celzija, odvisno od tega, na kateri nadmorski višini se to dogaja) pomeni, da vzameš en velik lonec in naliješ notri vodo. In potem daš v ta lonec eno posodo (kaka okrogla zadevščina iz jenskega stekla je ta prava za tole) in notri nalomiš čokolado in daš zraven kakšno maščobo (smetana, olje, kokosova mast). Recimo na 30 dag temne čokolade daš 0,25 litra sladke smetane. In potem to kompozicijo daš na štedilnik in začneš greti vodo in ko se voda greje, se lepo greje tudi posoda in potem se segreva čokolada in smetana in ti malo premešaš s kakšno kuhalnico (silikonske so d'best) in itak vidiš, da se stvar zlaga v eno zadosti homogeno maso. Ko je stvar stopljena, pa daš pladenj s pecivom (piškoti, torta) čim bliže čokoladi in pari in potem polivaš. Z več prakse ti uspe, da vedno več čokolade konča na pecivu in vse manj na kuhinjskem pohištvu. In ker je spodaj še vedno topla voda, je neverjetno težko izvesti situacijo, v kateri bi se čokolada strdila nazaj. Vendelina jr.

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

27. jan 2010 21:36

Jaz pa čokolado nalomim v kozico in jo dam v pečico, ki je še vroča od peke piškotov in pustim par minut.Ko se zmehča, jo samo premešam in je pripravljena za uporabo.( Uporabljam mannerjev temni ali beli obliv). IvaSin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti