Sušenje šipka

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

3. okt 2009 23:33

Tale šipek mi bo pa dal vetra! Grrrr... sem danes en pladenj dala v bližino štedilnika na drva in glej ga zlomka, same kepe so ga, ker je ful soka izpustil prej in ga je bil sam pac. Niti slučajno ne gre narazen. Jutri zjutraj poskusim še z električnim sušilcem po Rimljankinem nasvetu. Bom poročala. Mislim, da bom čaj letos kuhala iz šipkovih knedlov, ha, ha... Ali pa bom gazo lahko kar razrezala in imela že narejene filter vrečke, ha, ha... A se tudi vam to dogaja? Mi je ful čudno, ker je bil šipek res čisto čvrst in ko sem ga zmlela, na začetku ni bil videti tako moker. naslednji dan se je pa začelo... asket

lavandamorje  

član od: 12.5.2009

sporočila: 3

5. okt 2009 15:30

Šipek se suši na balkonu, vsake toliko se ga premeša. Če imate kje vetrovno, bo sušenje tik tak opravljeno. Ni potrebna nobena pečica. Ne preveč komplicirat. Sem ga pred leti precje nabrala in ko narediš šipkov čaj, diši cela kuhinja. Sem pa popolnoma stvar opustila, ker kot je znano, zelooooooo zapira in si nočemo pri naši hiši iskat težav, pravimo, da nas že same najdejo. lavandamorje

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. okt 2009 21:40

Kako pa iz njega kuhate marmelado? Sanja se mi ne, pa so se mi zdajle kar sline pocedile po taki tapravi domači marmeladi. Bi bila zelo hvaležna za navodila. Hvala že vnaprej. lp Vesna

sangrija  

član od: 14.9.2009

sporočila: 5

7. okt 2009 19:51

Tekst sem prepisala iz knjige "Zdravilne rastline in njih uporaba" Plodove nabiramo oktobra in novembra, ko jih je že slana omehčala. Prerežemo jih po dolgem in jih sprva sušimo na zraku in nato pri zmerni umetni toploti.Poleg črnega ribeza šteje šipek med plodove, ki vsebujejo največ vitamina C. Količina c vitamina se s kuhanjem nič ne zmanjša, so celo raziskovalci (Winkelmann, Flamm), ki trdijo, da se s kuhanjem ( 10 min. ) količina C vitamina celo poveča. sangrija Sporočilo je spremenil(a) sangrija dne 07.okt 2009 19:56

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

8. okt 2009 9:01

V nekaterih receptih za šipkovo marmelado sem prebrala, da se očiščen šipek nekaj časa kuha, da se zmehča. Po moji logiki zato ni treba čakati na slano. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

sijasaja  

član od: 21.7.2017

sporočila: 616

27. nov 2019 19:47

asket je napisal/a:
Tale šipek mi bo pa dal vetra! Grrrr... sem danes en pladenj dala v bližino štedilnika na drva in glej ga zlomka, same kepe so ga, ker je ful soka izpustil prej in ga je bil sam pac. Niti slučajno ne gre narazen. Jutri zjutraj poskusim še z električnim sušilcem po Rimljankinem nasvetu. Bom poročala. Mislim, da bom čaj letos kuhala iz šipkovih knedlov, ha, ha... Ali pa bom gazo lahko kar razrezala in imela že narejene filter vrečke, ha, ha... A se tudi vam to dogaja? Mi je ful čudno, ker je bil šipek res čisto čvrst in ko sem ga zmlela, na začetku ni bil videti tako moker. naslednji dan se je pa začelo... asket

trenutno se tudi jaz borim s temi šipkovimi knedli ... hvala za smeh

sijasaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti