Hladilnik: beko vs. zanussi

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

tema odprta - 15. sep 2009 21:54 | ogledi: 22.254 | odgovori: 24

Živjo,

radi bi kupili dodaten hladilnik, zato iščemo kakšno poceni varianto. Slišati je, da Beko in Zanussi aparati sploh niso slabi. A imate z njimi kakšne izkušnje?

Imela sem že Gorenjev hladilnik, pa ni dobro tesnil. Potem smo kupili Elektrolux v kombinaciji z večjim zmrzovalnim delom, pa je le-ta že prvi mesec crknil, ampak od popravila že nekaj let normalno dela. Tega - novega rabimo kot dodatek, zato ne ciljam na višji cenovni razred.

V ožji izbor sta prišla podpultna hladilnika omenjenih znamk, zdaj pa se ne moremo odločiti. Katera znamka je po vaših izkušnjah boljša?

Prosim, da pišete res samo za hladilnik in ne na podlagi izkušenj z drugimi aparati teh znamk...

Hvala za vaša mnenja oz. izkušnje...

Pozdrav!

asket

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

16. sep 2009 6:27

Imam Beko star že približno 7 let, dela brez vsakih napak in problemov. petardica

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. sep 2009 14:05

Beko ne poznam, Zanussi poznam iz 80-tih let. Pomivalni stroj, ki je v dolgih letih pomivanja pomil gore posode. Bil je navdušujoče dober. O Zanussijevem hladilniku pa žal ne vem nič. mimika

irenapena  

član od: 4.11.2004

sporočila: 28

17. sep 2009 6:44

Imamo Beko-popolnoma zadovoljni. Lp irenapena

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

1. okt 2009 12:00

Hvala za mnenja! Tudi jaz sem navijala za Beko, nazadnje pa sva se odločila za Zanussi, ker je bil to edini hladilnik brez zamrzovalnega predala (ki ga ne rabiva) po tako nizki ceni. Na ta način ima več kot 140 l uporabne hladilne prostornine! Bomo videli, kako se bo obnesel. Drugače pa za njim baje stoji Elektrolux in po moje ne bi smel biti tako slab. LP asket

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

1. okt 2009 12:10

Imam hladilnik Beko že 6 let...dela kot urca. Ko bom naslednjič kupovala hladilnik bo to sigurno Beko

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. okt 2009 9:31

Jaz ti lahko samo za Gorenje povem, da nisem zadovoljna. Ni tesnil (smo morali menjati vrata po treh letih, kar ni poceni) in ruži dan in noč.

Tašča ima Zanussi in po letu dni nima pripomb.

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 02.okt 2009 09:31

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

2. okt 2009 12:29

Pozdravljeni Kljub slabim izkušnjam glede aparatov Gorenje.Sem se pred 4 meseci odločil,za nakup dvovratnega hladilnika.3 predali zamrzovalnika spodaj,na vrhu pa hladilnik.Morem povedat,da hladilnik res deluje odlično.Čisto tiho 40 db.Tesni odlično,že ko mislim takoj nazaj odpret hladilnik,zagrabi ornk vrata da jih moreš kr močno k seb potegnit da jih odpreš. Me je pa prepričal frend ,ki dela v Gorenju,v obratu hladilniki.Sem pa uzel tistega brez (elektronike).Ker je reku,da se zelo zelo kvarijo tisti z raznimi lučkami lcd zasloni itd,da so sami problemi z njimi.In sem se odloču za mehansko opravljanje. Če bo 5 let držal,kok ima pač garancije,pol ok.Vam še čez kak čas al pa kak mesec,sporočim,kako mi hladilnik deluje. lp Miele Miele

melita222  

član od: 17.4.2007

sporočila: 13

2. okt 2009 14:09

Take zanussi !!!! melita222

asket  

član od: 29.6.2009

sporočila: 41

2. okt 2009 14:40

No, najbrž ste spregledali, da sem vmes že napisala, da sva se odločila za Zanussi. Ima pet let garancije, dala sva dobrih 200 eur (s popustom) in če bo oddelal vsaj teh pet let, bom zadovoljna. In mimogrede: za Gorenje je splošno znano, da vrata dostikrat slabo tesnijo - tudi sama imam tako izkušnjo in dosti ljudi poznam, ki jih je to doletelo... sicer pa - idealnega aparata žal ni. lp asket

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti