Vrečke za koš za smeti

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

9. sep 2009 9:10

Hm, grem hitro po ravnilo in merit svoj koš, ker se mi zdi, da ne kupujem pravih vrečk.

Atina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2009 9:17

dragička je napisal/a:

[zdravje-z]   Jupiii... spet malo "šundra"na kulinariki. Je bilo že kar mal dolgčas.

Pozdravček!

He, he, valjam se od smeha .... Menda sem malo čuden patron, ker v vrečkah za smeti ne vidim niti najmanjšega problema... če je prevelika, jo zapognem čez koš, če je za koš ali posodo pod pomivalnikom premajhna, jo uporabim za plastično posodo, v katero odlagamo biološke odpadke in v kanto potem stresam samo odpadke, vrečko pa vržem v drugo kanto. Za take reči ne potrebujem ne formul za prostornino ne ravnila za merjenje premerov, kakršnih koli že ... Ali pa jaz ne razumem več nekega čisto posebnega, morda celo sofisticiranega humorja? Ajoj, bi rekla ena članica Kulslo. Mamamia mamamia

neznan uporabnik

9. sep 2009 10:06

No, zabave ni nikoli preveč, kajne? Dragička, ne reci, da je bilo že malo dolgčas?! Meni ob tvojih špikovanih govejih pečenkah, grizovih knedlicah, jetricama, bedricama, matovilcu, štrudlu od češenj...nikoli ni dolgčas. Nije baš rima al' je istina. Pa sofisticirana gor al dol.. Mamamia, meni je grdo, če mi več kot polovica vrečke plahuta tam okoli koša za smeti. Se mi tudi res zdi škoda, da 50litrsko vrečo napolnim samo do tretjine. Nekateri imamo probleme z razumevanjem slovenščine, nekateri z zdravjem, nekateri z vremenom in njega vpliv na počutje, drugi imamo probleme z denarjem, vzgojo, čebulo, nogavicami, barvo las ali sosedove fasade.... Problemi so na svetu zato, da jih rešimo. Če se pri tem zabavamo, toliko bolje. Sploh, če gre to v rok službe. japaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. sep 2009 10:12

No, jaz se tudi med službo zabavam na Kulinariki, glede vrček za smeti je pa res problem, če skušaš tisto s 50 l prostornino spravit v posodo z 20 l prostornine, volumna ali česarkoli že. Če pa je vrečka 25 l in posoda 20 litrska, pa problem ni več tako zelo velik, kajne? No, jaz se še vedno zabavam, ne samo v službi (ki mi je itak v veselje in zabavo). Kako že gre tista, da je življenje prekratko in preveč dragoceno, da se ne bi zabavali? Kaj šele, da bi perje razpihovali na Kulinariki. Mamamia mamamia

neznan uporabnik

9. sep 2009 10:27

Pa ti si naravni talent za gasilko, Mamamia! Lep pozdrav in obilo zabave še naprej! Kar se vrečk tiče, ja: ene so tako hinavsko zapakirane v (sofisticirano) rolco, luštno in cortik, ko pa začneš odvijat, ni ne konca ne kraja. No, take pridejo prav, kadar je treba prekriti fotelje proti prahu. tako da brez skrbi, nič ne mečemo stran. In se, seveda, pri tem takisto zabavamo. Je pa vzporedni problem pri prevelikih vrečkah za smeti - v času tolikokrat omenjene recesije se mi zdi najbolj žalostno, če nekdo ne bi imel česa vreči vanjo.. japaja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. sep 2009 12:24

Evo zadnji stavek je pa kul Japaja. Sem se hotel vključiti v debato ravno v tem kurzu pa si me prehitela. Čeprav sem vse do sedaj imel občutek da se nekdo zeza in da to kar piše ne misli resno. Pa me je hkrati že prevevala misel -kaj pa če je to vse res ? Ker potem je tole vse skupaj en velik prispevek h slovenski blaznosti. Žal imam ta vtis ,ki se ga nekako ne morem znebiti. LP hedonist

neznan uporabnik

9. sep 2009 13:40

Ne govori naglas o slovenski blaznosti. Ne govori o ničemer, kar ni vobče sprejemljivo.. Ti bom povedala, Hedonist, kaj vse sem že jaz našla v vrečkah za smeti! takrat, ko je bilo v naši državici govora o kruhu v smeteh, sem se šla malo igrat. Rokavice gor in v smetnjake (itak mi je bilo vedno zanimivo, koliko dokazov za kriminalna dejanja se v filmih najde prav tam)! Res veliko kruha. Sirov, salam, zelenjave...vse uporabno (bajtevej, nekje sem zasledila, da obstaja neka avantgardna skupina mladcev, ki se iz njim poznanih razlogov - jaz jih slutim - prehranjuje izključno s hrano iz smetnjakov.. jim gre kar dobro. Seveda je to nekje na zahodu, pozabila kje). Torej nekateri še vedno mečejo hrano stran. Tudi obutev, oblačila, barvice, zvezke, knjige! če ne vidiš in sodiš po sebi ali po govorjenju ljudi, ne moreš verjeti! Nekajkrat v življenju sem pomagala pri selitvah. Kaj vse naj bi takrat romalo v smeti! Od flajšmašin do multipraktikov, nesešitega blaga, kastrol (Eterna, ker je bila tako težko črna in se z novo kuhinjo ni ujemala..), dežnikov, mizic, stolov.... Hvalabogu, da se mi marsikaj ljubi. Tako sem vse te stvari odpeljala na Dolgi most na bolšjaka (aja, tudi knjige, slike, gobelini so bili vmes..), krasno sem se zabavala, pokasirala tistih nekaj cekinov, vsi zadovoljni. Česar mi ni uspelo prodati, sem pustila tam in izza vogala špejala, kaj se bo zgodilo. Hitro je robe zmanjkalo. In tako je tudi prav! Ko vidiš to sceno, ko pred prvim mrazom nekdo hodi okrog ene navadne pečke na tri špirale (bogve kje v kakšni luknji za nesramno najemnino stanuje?) kot maček okoli vrele kaše, ker pač nima denarja... Sem zašla s teme. Ali pa morda ne? Smeti so pomembnejše, kot kaže na prvi pogled. Pravzaprav se bomo v teh smeteh zadušili in tukaj lahko govoriš o blaznosti drugačnih dimenzij, ne samo slovenski. In da s smetenjem ne zadušim koga na tem prijaznem portalu, ta trenutek neham. Edinole še to, Hedonist: pravijo, da je Slovenija ena taka silom prilike oz. števila prebivalstva incestoidna država (tega si nisem izmislila jaz), torej je ta takoimenovana slovenska blaznost ena realna postavka. Jaz imam mednarodne gene, se izvzemam iz blaznostnih špekulacij. Klavirja pa nimo igrali, moja mama je bila pa najlepša. Pa oče tudi. Čao! japaja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. sep 2009 14:35

Prva tema je vprašanje, kje dobiti vrečke določene znamke. Ali to veste, ali ne veste. Take ji odgovarjajo in ona ve, zakaj.

Prevelika vrečka, in to enkrat prevelika, ki je v mojem košu je: dražja od tiste ustrezne velikosti in obremenjuje okolje bolj kot manjša. In tako sem jaz vprašanje razumela. Ona želi take kot jih je imela. Jaz ji ne znam pomagati, se jih pa spomnim. 

F r i n a

alenka5  

član od: 24.2.2006

sporočila: 196

11. sep 2009 18:26

Tudi sama imam Blanko selekt box in z vrečkami si sicer ne delam posebnih težav, je pa zoprno, če kupiš čisto prevelike ali za nianso premajhne, pa se potem trgajo in pokajo po šivih. Meni odgovarjajo zelene vrečke (50l), ki jih imajo samo v tuševem cash and carriju in sicer pri nas na štajerskem v Celju, če jih imajo tudi drugje v tuševih Cin C prodajalnah pa ne vem. lp Alenka alenka5

indianx  

član od: 26.10.2010

sporočila: 2

21. jul 2011 19:20

Hoi stručkoti za vrečke...

Dost mam teh sokov, ki nastanejo od zelenjavnih smeti.

A je kdo že testiru ta nek nov koš Organek?

Baje je sam za te rastlinske odpadke.

Got any idea?

 

Pišite :)

THNX

indianx

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti