Restavracije na kulinarični strani

babs  

član od: 21.10.2001

sporočila: 9

tema odprta - 26. jun 2003 13:59 | ogledi: 2.616 | odgovori: 9

Živjo!

Zanima me če se je že kdo od vas odločil v katero restavracijo oz. gostilno bo odšel prek Kulinarične strani in rubrike ocenjevanje lokalov? Če se je prosim, da napiše za katero in kako je bilo.

Lp

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

26. jun 2003 14:37

To je vse relativno, nekomu je nakaj všeč, drugemu ne. Tako, da mnenje drugega nikoli ne smeš popljuvati. stella

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

26. jun 2003 19:43

babs, ocenjevanje restavracij, bifejev, gostiln in drugih gostinskih lokalov je samo nasa kontrola, kako in kaj se tam dogaja in ali nam je bilo vsec ali ne. Ko precitas oceno ves precej dobro kaj te ob priliki tam caka! Lep pozdrav vsem! Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 26. jun 2003 19:53:48

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

30. jun 2003 9:03

Jaz sem enkrat izbrala restavracijo samo na podlagi ocene na Kulinariki. Izbrala sem gostilno Pod Slavnikom v Podgorju in bila sem zelo zadovoljna: dobra hrana, obilne porcije, prijazno osebje, zmerne cene. Jo priporocam. ribica

katjusa  

član od: 22.5.2003

sporočila: 31

30. jun 2003 20:54

Mislim da je to, da imamo priložnost oceniti lokal dobra plat za vse. Na žalost je velikokrat tako, da se gostinci na veliko hvalijo potem pa te razočarajo ali obratno. Sama velikokrat preizkušam restavracije in izkušnje so večinoma slabe. Največkrat je to: slaba postrežba ali nespoštovanje gosta, nezanimivi jedilni listi, cene, porcije, naprimer testenin je povsod veliko, ki so zelo nasitne, zelenjave, ki bi jo pa človek z užitkom več pojedel, pa je povsod zelo malo. Pa še bi lahko naštevala. Naprimer zelenjavni krožniki: nekje so mi postregli s samo kuhano zelenjavo in to je bilo pol krožnika graha in korenja, blitva s krompirjem ( kuhana),cvetača (kuhana) in to v tem letnem času, ko je zelenjave več kot preveč. Pametno in bravo za ocene, bomo vsaj vedeli kam bomo šli. Sporočilo je spremenil(a) katjusa dne 30. jun 2003 20:55:19

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

30. jun 2003 20:58

Gostinci so premalo kreativni, ko pa se lahko toliko različnih stvari naredi le idejo je treba imeti ter hoditi po svetu z odprtimi očmi. LP Saša

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. jun 2003 22:37

Z ocenami je tako, da je potrebno biti 6 mesecev član, da lahko oceniš. S tem naj bi pomagali preprečiti samoocene. Kar zadeva gostince, ne smemo vse metati v en koš. Res pa je, da so redki tisti, ki spletne strani s pridom uporabljajo, kar se vidi po teh straneh. Od vseh prijavljenih jih le peščica priglašuje sveže informacije Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

mišo  

član od: 27.3.2003

sporočila: 36

1. jul 2003 10:37

Ocenjevanje gostiln, ja pa je v taki državi ratal dober biznis. Ne govorim o ocenjevanju na Kulinariki, čeprav 6 mesecev ni pogoj da bo ocena realna. Poglejte ocenjevanje lokalov v Nedelu, to je čista manipulacija z bralci. Tudi mene je ocenjeval Sršen iz Nedela, pa dobro vem kako se to dela, samo poglejte, kako ta človek serje po gostincih pri kateri ni dobrodošel zaradi svoje nestrokovne ocene. Preberite o vinih pa boste videli da o vinarjih govori v hvalospevih, zakaj le? Moje mnenje je da je ocenjevanje nepotrebno, če si sam zadovoljen boš povedal prijatelju in tako naprej, ocenjevanje je vedno bila samo osebna zadeva. Kdo pravi da te ocene pa tudi na Kulinariki ne napiše sam lastnik lokala. Prijatelji moj,i vse je to velik biznis, kaj pa vi imate od tega? koste

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

1. jul 2003 10:54

Nihče ne more zagotovo trditi, da nobene ocene na KulSlo ni priglasil sam gostinec, ali pa, če pogledamo v dušo slovenskemu narodu, tudi slabo oceno lahko priglasi gostinčev konkurent... Tako kot v drugih medijih, kjer nastopajo "profesionalni" ocenjevalci, nikjer ne piše, da niso bili deležni posebne deležbe, da je njihov okus res primeren za večino ljudi, da ni nikoli nihče vzel podkupnine (kar se lahko zavije v lepe besede, da ti dajo še eno kračo za domov, temu se potem reče pozornost)... Ocene na KulSlo niso ravno pomembne, se ne nahajajo na vidnem mestu in jih je malo. To, da 6 mesecev ne morete oceniti, je bolje, kot da bi vsak lahko takoj ocenil. 100% varovalo pa to ni, zato so ocene namenjene izključno krajšanja prostega časa, saj si mnenje o vsaki stvari ustvari vsak sam... Srečno Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

1. jul 2003 12:22

Mišo, v celoti se da strinjat s tem, kar pišeš. Na tvoje zaključno vprašanje o tem kaj imamo mi od tega, se pa da odgovoriti z: imamo kaj, ja! Torej problemi bi bili s poklicnim ocenjevalcem...ugled, avtoriteta, nepristranskost, itd, visoki stroški. In kaj imamo mi, uporabniki tega foruma in KulSlo? Imamo oglasno desko, kjer pripenjamo listke s svojimi osebnimi mnenji in izkušnjami ob obisku lokalov. Je kdo kdaj trdil da imamo kaj več? Da se smeš zanesti na eno mnenje in da je kakorkoli preverjeno z naše strani? Ne. Edino pametna pot je po mojem vedeti čim več, zbrati čimveč informacij in to zložiti v kolikortoliko uporaben kažipot pri izbiri lokala. Mi uporabniki KulSlo si pomagamo pri tem z "ocenjevanjem lokalov". LP Bojan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti