Pirini vzglavniki

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

tema odprta - 12. avg 2009 10:03 | ogledi: 18.121 | odgovori: 15

Pozdravljeni!

Zanima me ali kdo uporablja pirin ali ajdov vzglavnik.Surfam po Googlu pa ne najdem kaj dosti o tem.Zanima me predvsem kje se jih da naročit.

Za vsak namig in izkušnjo(glede spanja na njih)se že vnaprej zahvaljujem.

Lp

kalcicl

neznan uporabnik

12. avg 2009 10:17

Midva sva kupila enega v trgovini z ekološkimi izdelki, sicer pa sem jih videla tudi na LJ tržnici. Meni osebno vzglavnik ne ustreza, ker me moti, da se med spanjem razleze in se zjutraj zbudim na ploskem vzglavniku. Sicer pa vzglavnik lepo diši in ga uporabljam za počitek ali si ga dam pod noge. Če imaš raje tanjše vzglavnike, je pira lahko super izbira. Meni veliko bolj ustreza spominska pena. jancka

marymary  

član od: 2.3.2006

sporočila: 30

12. avg 2009 10:21

Jaz uporabljam pirin vzglavnik že kakih 14 let in ga ne zamenjam za nič na svetu. Okej, razen za nov pirin vzglavnik :) Odkar ga imam me vrat skoraj nikoli ne boli, vsaj ne od spanja. Se da tako fino prilagodit in ga zgužvat pod vrat. Prvega mi je oči kupil na obrtnem sejmu v celju, stal je 6.000sit. Imela sem ga kakih 12 let, potem se je že malo stlačil in polnilo se ni dalo več tako oblikovat, ker je bilo že staro. Za probo sem kupila takega polnjenega z ajdo (na ljubljanski tržnici, bil je okoli 20e), pa mi ni bil všeč. Ajda je nekako preveč "leteča", ko si nabašem blazino pod vrat (spim na boku) pira ostane lepo in podpira vrat, ajda pa kar zleze, kot de je prelahka in je med zrni preveč trenja. Tako sem potem spet kupila pirino blazino (tokrat v Hoferju, jih imajo vsake toliko), ki jo imam sedaj že dve leti (tisto pri fantu, tudi Hoferjevo pa že vsaj 5 let). Moj fant svojo (sintetično) blazino preden zaspi vrže na tla, kao, da ne ne mara spat na blazini. Ko se ponoči zbudim, pa najdem njegovo glavo zraven moje na moji blazini in vsakič ko vstanem se uleže nanjo. Je že dobil svojo :) Sigurno ga dobiš na ljubljanski tržnici, imajo pirine, ajdove, z zadrgo, z različnimi prevlekami ipd. Zame je to daleč najboljša blazina. Lp, mm marymary

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

12. avg 2009 10:22

Pozdrav! Sama uporabljam vzglavnik, napolnjen s piro. Meni je super. Razporediš si zrnca tako, kot ti najbolj odgovarja. Hotela sem ga že naročiti v dvorcu Trebnik, ravno v tistem času pa je bila akcija v  Hoferju in sem ga tam kupila. Priporočam.

Upam, da spodnja povezava "dela".

http://www.trebnik.com/categoriessub.asp?ID=3A1

Lep dan želim

Ava

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. avg 2009 14:00

Tele zadeve pa že dolgo nisem videla niti reklamirane niti v trgovinah, prodajali so jih namreč povsod.

Uporabljala sem ga kakšen teden in se vsako jutro zbudila z glavobolom. Potem je prešel na sina in se je dogajalo isto. Mož se ga je zaradi najinih izkušenj izognil. Zdaj spim na ortopedskem.

Vanja

branka171

sporočila: 218

12. avg 2009 15:43

Prvič sem ga preizkusila na dopustu, potem kupila v Hoferju in je od prvega boljši, ker ima le ta debelejšo prevleko blaga. Sedaj spi na njem sin -astmatik in ne kiha. Ostali smo pa na ortopedskih. branka171

amc  

član od: 31.8.2007

sporočila: 68

12. avg 2009 21:35

Od kar uporabljam pirin vzglavnik nimam nobenih več težav z vratno hrbtenico. Imam ga iz Hoferja, ki je res poceni (cca 9 eur) in super, ker ima prevleko podloženo z nekakšno peno. Če se ti ne mudi, malo spremljaj ponudbo Hoferja, ker so jih imeli že trikrat in skoraj gotovo ga bodo še imeli v ponudbi. Pa tudi potenja ni, ker je zračen. Vsi, ki sem jim ga priporočala, so mi hvaležni. zoja

regica54  

član od: 1.11.2008

sporočila: 291

12. avg 2009 22:02

Jaz sem imela na "poskušni" ajdovega, vendar mi ni ustrezal, ker se je dejansko ponoči razlezel in sem zopet vstala z bolečim vratom in glavobolom. Pirinega pa še nisem poskusila. regica

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

12. avg 2009 22:54

Mi smo dobili za darilo ajdov vzglavnik. Nekaj časa ga je uporabljal mož, sedaj pa je prešel na mene. Od začetka me je res malo motilo, da se je čez nekaj časa razlezel, sedaj pa si ga že znam nastaviti in mi zelo paše. Pa tudi hčerka me večkrat pride prosit, ali bi ji ga posodila. Verjetno bomo morali nabaviti še vsaj enega. baška

roziromi  

član od: 7.3.2008

sporočila: 1

15. avg 2009 21:09

Tudi jaz pirinega uporabljam že vrsto let in ga ne zamenjam za nič na svetu. Naravnam si ga točno tako, kot mi paše. Ni nobenih glavobolov ali bolečega vratu, pa tudi potim se ne več. Toplo priporočam! roziromi Sporočilo je spremenil(a) roziromi dne 15. 2009 21:12 Sporočilo je spremenil(a) roziromi dne 15. 2009 21:13

Milivoj  

član od: 3.1.2005

sporočila: 9

17. avg 2009 21:46

Zares domače pirine vzglavnik iz bio pridelave dela gospa Milica od Svete trojice v Slovenskih Goricah. Njenega telefona žal nimam, sem pa pred dvema letoma pri njej snemal oddaje Zlatko Zakladko in smo se imeli krasno. Bilo je vsega od pirinih vzglavnikov, kruha iz pire in veličastnih zelenjavnih pojedin. Tudi sicer je gospa Milica posvečena v ekološko pridelovanje in vsakemu rad svetuje. Kogar zanima, je najbolje, da se zategne do nje. Na Sveti trojici jo vsi poznajo. Milivoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti