South beach-dieta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

4. jan 2015 9:03

Nia,

pazi predvsem, da ne boš jedla premalo. S kalorijami ne smeš iti pod svoj bazalni metabolizem, raje ostani malo nad njim in razliko v porabi ustvarjaj z več gibanja. Saj je krasen občutek, ko kile kar padajo s tebe, ampak verjetno bi rada, da potem tako tudi ostane. Če zaradi pomanjkanja energije telo upočasni metabolizem, kar se pri zelo nizkokaloričnih dietah zgodi, potem lahko shujšaš kolikor hočeš, pa bo jo-jo vse prinesel nazaj. Verjemi, kratkoročna veselja niso vredna dolgoročne škode, ker si telo vse zapomni in udari nazaj, takrat in tako, kot najmanj pričakuješ.

Sonja

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

4. jan 2015 12:28

To zna bit problem ja :( nimam občutka nekako, samo se mi zdi da pojem dovolj. Prebrala sem npr, da bi lahko pri solati pojedla samo dve rezini piščančjih prs (salame), no jaz sem pojedla cel zavitek (125g narezek). Tako da mislim da pojem kar dovolj... vmesno željo da bi jedla kaj (predvsem kruh mi zelo diši, pa piškoti in potica), pa tešim s sadnim čajem s stevio. 

Sem si pa obljubila, da se bom stehtala šele res po 14 dneh in nič vmes :) 

Nia86

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

4. jan 2015 12:36

Vzemi kalkulator in izračunaj, pa ne boš imela problemov. Bazalni metabolizem si lahko izračunaš tukaj, tablic z energijsko vrednostjo živil imaš pa tako ali tako kolikor hočeš (šteje pa vse, tudi tista žlica olja, na kateri popražiš čebulo, in žlička moke za prežganje in pol deci vina za zalivanje).

Žemljice, ki se ti prikazujejo v sanjah, pa k sreči ne štejejo.

Sonja

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 9:30

Danes Z: pečeno jajce, 2 rezini pp salame, pol sveže paprike

K: jogurt 1.3mm, indijski oreški

V: ne vem še

 

Si grem pa danes nabavit ricotto in vanili aromo, ker se mi čedalje bolj lušta nekaj sladkega. Sicer pa najbolj pogrešam kruh in sadje :)

Nia86

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

5. jan 2015 10:48

Nia86, a boš tak režim prehranjevanja obdržala tudi potem, ko dosežeš željeno težo? Če ja, potem ima vse skupaj smisel. Če ne, bodi pozorna jo-jo učinek.

Tehtanje ne pove veliko. Tehtnica kaže manj zaradi izgube tekočine, ne pa zaradi odprave maščobnih oblog, kar pa je cilj hujšanja, kajne?

Veliko uspeha v vsakem primeru ti želim.

mamamia

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 11:49

Tak režim je samo prvih 14 dni, potem lahko uvedeš nazaj testenine, riž in kruh, seveda tudi sadje in krompir ;) s tem da zamenjaš testenine za pz (kar sem jih do zdaj jedla, prav tako sem jedla tudi rjavi riž Bali, ker mi je neprimerno boljši od vseh belih), tako da tukaj ne bo problema :)

Počutim se fenomenalno, manj napihnjeno in z več energije... tehtala se pa nisem nič, se bom pustila presenetit. Imam pa cilj 12 kg izgubit.

Nia86

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

5. jan 2015 12:07

Nia86 je napisal/a:

Imam pa cilj 12 kg izgubit.


Nia86

Meni tudi ne bi škodilo.....

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

5. jan 2015 12:09

limnol je napisal/a:

Nia86 je napisal/a:

Imam pa cilj 12 kg izgubit.


Nia86

Meni tudi ne bi škodilo.....



Sonja

 

Sva že dve; ali pa vsaj 10, pa roka ...

mamamia

Nia86  

član od: 30.12.2014

sporočila: 17

5. jan 2015 12:16

Pri men je tako, da se mi te kile nabirajo od 16.ga leta dalje in vsako leto je isto, opazujem tiste suhe punce in si mislim; sej bom js tud enkrat spet takšna. In vsako leto znova isto, poleti na morju, pozimi,..

Letos sem pa rekla, da je dost in je to to. Tale dieta mi super ustreza, nisem lačna, kar mi je najbolj pomembno, tudi če grem ven jest, je lahko nekaj izbrat, tudi če sem kje na obisku... razmišljam da bi teh 14 dni raztegnila v še dodatnih 7 dni, ker dejansko mi ni nič hudega.

Najboljše pri vsem je pa to, da fant sploh ne opazi, da jem kaj drugače :P in mi nič ne teži.

Nia86

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

5. jan 2015 12:39

Držim pesti, da ti uspe rešiti se odvečne teže, ampak pazi, da te ne zanese...

Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti