Rukula

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

31. maj 2009 13:23

Lahko, vendar mi večino pojemo v orchettijih (ušescih) z rukolo. Pa v solatah, na pici, v sendvičih...

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

31. maj 2009 16:15

danes sem skuhal zelenjavno zloženko iz pečenih rezin jajčevcev, paradižnikove omake, slanega sira in rukole, vse skupaj popečeno v pečici... drugače jo včasih zemšam med pašto z malo nasekljanega paradižnika, oljk in oljčnega olja, pomešam le toliko da ovene in je odlično. prejšnji teden sem naredil kremno juho, ki je bila tudi zanimiva. včasih naredim omleto. tale vanjin recept http://www.kulinarika.net/recept/jajcne_jedi/Quiche_z_b sem že predelal za rukolo in češnjev paradižnik... skratka poleg solate z malo balzamičnega kisa, popečenimi malimi čebulicami in malo parmezana ali kar tako malo v senvdiču je tole eden izmed najuporabnejših solatnih listov... cellnet

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

31. maj 2009 16:39

Hvala za odgovore,naredila sem zavitek iz ponozrnatega vlečenega testa,za nadev sem zmešala skuto,kisl. smetano in jajce,polovici sem dodala rukolo ,polovici pehtranom.Zelo dobro,se ne morem odločiti katera stran je boljša.... kohica

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. maj 2009 18:12

Rukola se odlično kombinira z gamberi ali škampi.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. maj 2009 18:17

Veri je napisal/a:
Lahko, vendar mi večino pojemo v orchettijih (ušescih) z rukolo.

Za orechettije pa še nisem slišala, najbrž kot vsi drugi jeste kar navadne orecchiette.

nola

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

31. maj 2009 18:52

nola je napisal/a:

Rukola se odlično kombinira z gamberi ali škampi.

nola

 

Mmmmmmmmmmmmm pošlji recept Nola prosim!

lp!

Anamarija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti