Jedi za v zamrzovalnik

alenka  

član od: 1.4.2004

sporočila: 30

tema odprta - 27. maj 2009 12:03 | ogledi: 10.181 | odgovori: 10

katere so tiste jedi,ki jih največkrat pripravite čez vikend in ko imate več časa, jih zamrznete, da imate čez teden hitro gotove obroke.

alenka

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

27. maj 2009 12:11

največkrat golaž, segedin, filane paprike, svaljke, cmoke, tudi ajmoht, anitram1

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

27. maj 2009 12:37

Poleg že naštetega zaide v zamrzovalnik še kakšna gosta fižolova ali čičerikina juha, pa kakšna bolj eksotična in začinjena enolončnica (chili con carne, piščančji curry, korma piščanec (-ne poznam slovenskega izraza, v angleščini Korma chicken) se vse zelo dobro obnesejo), bolognese omaka za testenine je pa itak klasika, ki se je ne splača kuhat za manj kot 10 ljudi. Je pa 20 minut pri meni maksimalno, da zdržim čez teden do kosila, povprečno je pa kosilo prej kot v 15 minutah. piščanec

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

27. maj 2009 12:58

Cmoki, njoki, sataraš in nekaj od zgoraj naštetih. Imam k sreči tak delovnik, da mi ni treba kuhat na zalogo, zamrznem samo, če je višek.

Lijana

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

27. maj 2009 13:31

Goveja juha, ričet, pasulj, zrezki v omaki, puranje ali goveje ruladice, lasagna, bučke v omaki (ko jih veliko), polpete iz bučk, stročji fižol v omaki, polivke za testenine na osnovi paradižnika (mesne in brezmesne), sataraš in vse ostalo zgoraj našteto.... Moj zmrzovalnik uporabljam predvsem za kuhano hrano. Zvečer dam posodo s hrano iz zmrzovalnika na pult, zjutraj pa v hladilnik in se lepo počasi odtaja. Zato je tudi kosilo prej pripravljeno in je potem več časa za druge zadeve. akim

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

27. maj 2009 13:32

Pri nas roma v zamrzovalnik v bistvu vse, čegar je viška...sploh pa jedi, ki so najboljše, če se jih pripravlja v količinah, ki bi vojsko nafutrale. Torej golaž, pasulj, segedinar itd.... tud goveja juhca se najde, pa kaneloni, cmoki, svaljki, štruklji, omake za testenine... Riddle

neznan uporabnik

27. maj 2009 13:35

Jaz si pripravim na zalogo zelenjavne zvitke (iz baze), jih vržem v pečico, vmes pa naredim solato. Hitro in okusno kosilo. jancka

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

27. maj 2009 17:44

jaz zmrzenm osnovo za mineštro, samo popraženo zelenjavo, potem samo vržem v vode ali juho in je mineštra. poleg naštetih lazanj, raguja in podobnih zadev, se zelo dobro obnese tudi jajčevci po parmsko. večinoma ne zamrznem gotovih jedi ampak napol pripravljene sestvine, ki močno skrajšajo čas kuhanja ali jedi ki jih potem zaključiš s pečenjem v pečici... cellnet

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

27. maj 2009 18:58

golaž

omaka za makaronovo meso

omaka bolognese

ričet

čufti v paradižnikovi omaki

zelenjavna enolončnica

puranji zrezki v omaki

panirani zrezki (potem kar zmrznjene vržem v vroče olje in cvrem)

njoki, štruklji, cmoki

fižolova juha

pasulj

sarma,

segedinar

 

jasna

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

18. jun 2009 17:59

obaro zrezke v omaki z zelenjavo govejo juho ocvrt sir - ga zmrznenega pečem Marjanpn

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

19. jun 2009 17:03

Vse to kar so že povedali že pred mano, zmrznem pa še peciva pa tudi krofe (seveda so boljši sveži, ampak lakota med tednom dela čudeže) in ostala peciva, zavitke. Tudi viške kruha zamrznem, ker ga preveč cenim, da bi pristajal v smetnjaku. 

Ideja je tudi spražiti čebulo (če kali, se kvari) in nekaj kosov mesa za osnovo (mleto meso, svinjina, piščanec, govedina) za razne rižote in za polivke za druge priloge (krompir, testenine). Za kosilo naslednji dan pa npr., ko se odločim da bo rižota, zjutraj (še pred odhodom v službo) skuham še posebej zelenjavo (koleraba, korenjček, grah, blitvina stebla, brokoli, ...) in ta na 3/4 kuhana počaka v vodi. Potem zelenjavo z vodo vred dodam k odmrznjeni osnovi. Dober tek.     

 

mamka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti