Krtača za čiščenje oblačil

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

22. maj 2009 14:36

Cellnet, hvala za nasvet. Spraševala sem ravno zaradi tega, da se ne bi poškodovala.

 

barbara9

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

22. maj 2009 17:50

Za mačje dlake se pri nas najbolje obnesejo valjčki s samolepilnimi trakovi, zaenkarat še nisem opazila ostankov lepila na oblačilih. Valjčke dobiš v vsakem DM.

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

7. jun 2009 22:32

Meni osebno so boljši valjčki od Coroneata. Dobiš jih v Leclerkum, Intersparu, Merkurju in verjetno še kje. Seveda imam tri take, poleg tega sem imela tega z lepljivimi lističi, ki ga nihče ni maral ter rdečo krtačo, ki sem jo kupila v MUllerju in je šit. Ta coronet valjček vedno po čiščenju splakneš z vodo, vsakih nekaj časa pa razmastiš z milom. Poceni in praktično. Vendar, naša muca veliko manj spušča dlake (več kot 80 %) odkar ji dajemo neke minerale v obliki kapljic. lp, biba

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

7. jun 2009 22:35

katere minerale pa? kje se jih dobi? cellnet

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

7. jun 2009 23:00

Cellnet, a imaš ti tudi muco? Jaz imam tri mačke in sem pred kratkim nabavila Furminator. Enkrat tedensko jih skrtačim in se res bistveno manj misijo. Sva pa ravno zaradi dlak na oblačilih kupila sušilni stroj - neverjetno, kako jih lepo odstrani. Tisti minerali pa tudi mene zanimajo. RadaJem

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jun 2009 0:03

MAčje dlake je mogoče ostraniti z vlažnimi rokami. S tekstilnih izdečkov in z mačka. Kako je z mačkami, pa vem ne.

F r i n a

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

8. jun 2009 16:36

Minerali so Glicopan pet in sem jih nabavila v trgovini za živali na Ptuju zraven Veterinarske klinike. Jaz sem muco česala tudi po dva ali celo večkrat na dan, ker ji to paše. Pa še vedno je bilo polno dlak. Že ko si jo pobožal, si jih imel polno roko. Muca je mešanica med pravo perzijsko in domačim mačkom. Definitivno preizkušeno, da je vsaj 80 % dlak manj. To opazim že, ko se mi dlake več ne nabirajo na podplatih copat. Biba

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 21:03

@mbarbe kul. bom preizkusil. upam, da jih imajo tudi v ljubljani. @radajem tudi o furminatorju sem že razmišljal? praviš da se obnese? pa ne zgledajo mačke potem čudno, ko jim toliko dlake ščešeš? ;) http://www.youtube.com/watch?v=LVTJSk-TJCw tole sem tudi našel in razmišljal o nakupu... http://www.amazon.com/Kong-Cat-Zoom-Groom-AllCoats/ ga kar pohvalijo... do takrat pa dober sesalec in vlažna vileda pobereta večino dlak... ;) @frina tudi z vlažno roko gre ;) cellnet

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

8. jun 2009 21:13

Ne, saj jim v bistvu izčešeš samo poddlako, je pa res, da Furminator ni za vsak dan. No, odvisno od mačke verjetno. Jaz imam tri čisto navadne (bivše brezdomčke), eden ima za odtenek daljšo in gostejšo dlako, tistega počešem mogoče 2x tedensko, drugače je pa 1x čisto dovolj. Saj boš sam videl - na krtači ostane mehka poddlaka, ko boš pa začel opažat vrhnjo - daljšo in tršo dlako, pa nehaj. Najbolje je, če to delaš na balkonu ali zunaj, ker dlake res frčijo. Se pa definitivno pozna razlika v stanovanju. Z vlažno roko pa jaz čistim plezalnik/praskalnik, kjer je res največ dlak (oblečenega imam s flisom), in se odlično obnese, ja. Tudi za Konga sem brala, da je fajn, preizkusila ga pa še nisem. RadaJem

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 21:15

@mbarbe sem našel tole http://www.btl-m.si/images%20slo/ZASTOPANJE% lahko preveriš če so pravi, ker za kožuh so eni drugi... pri glicopanu piše in so me predvsem tisti anaboliki malo zaskrbeli: -vsebuje določene aminokisline, vitamine B kompleksa, glukozo, snovi za zaščito jeter in anabolike -pri sestradanih živalih, boleznih jeter, črevesnih zajedalcih, oslabelih živalih… cellnet

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti