Odstranjevanje rje iz perila

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

tema odprta - 26. apr 2009 15:29 | ogledi: 15.982 | odgovori: 15

Pozdravljeni.Kako odstranite rjo iz perila?S kakšnim čistilom?Verjetno se dobi kaj proti rji.Dobil sem jo na beli kuharski jakni,in belih predpasnikih.Probal sem že vse mogoče,pa še ni bilo uspeha.Še vedno so madeži.A mi lahko svetujete iz svojih izkušenj kaj storiti.Vvarekino pa ne upam dat,ker je ovratnik in na koncu rokava,obrobljeno z sivim,da neb zgublo barvo.

Če ima gdo,kakšno univerzalno čistilo.Naj mi ga napiše,in kje se ga da dobit.

Že v naprej,se vam zahvaljujem za odgovore in pomoč.

lp

Miele

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

26. apr 2009 16:22

Poskusi z citronsko kislino, stisni limono na madež in upam, da bo šlo. Lahko pa tudi madež posipaš s praškom acitronom oz. citronko ali kako se že imenuje. Pusti nekaj časa, da deluje, potem operi v pralnem stroju. Upam, da ti bo uspelo. Poročaj! LP Sonce sonce51

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. apr 2009 16:42

Tako, kot ti je sonce svetovala, bolj efikasno bo, če segreješ raztopino citronske kisline ( citronka ) pa naj vroča raztopina deluje. postopek ponavljaš dokler madež ne izgine, Lahko tudi, z raztopino citronske kisline namočen madež segrevaš z likalnikom prek papirja.

Vse deluje še boljše, če dobiš oksalno kislino.

ežoj

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. apr 2009 18:34

Sonce,  tale zadeva deluje tudi na volni ?

Bernarda

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. apr 2009 20:17

Sicer nisem sonce, pa vseen: bi moglo delovat, to je kemija.

ežoj

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

26. apr 2009 20:57

Ežoj , najlepša hvala . Sej izgubit itak nimam kaj .

Bernarda

pi.kica  

član od: 19.8.2007

sporočila: 75

26. apr 2009 23:55

Jaz sem se že večkrat spraševala, zakaj ta rja pravzaprav pride na oblačila ? pi.kica

sonce51  

član od: 4.4.2008

sporočila: 237

27. apr 2009 14:52

Da deluje tudi na volni, večkrat ponovi. Rja pride na oblačila pri delu, moj sin si je spravil rjo v kavbojke iz kolesa, pri katerem je bila rja na bilanci, pride tudi pri obešanju na stojala, ki jih je načela rja, pa tudi nekatere ščipalke, ki imajo kovinski del rada načne rja, še kje. Upam, da vam uspeva! LP Sonce sonce51

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

27. apr 2009 15:42

Pozdravljeni Morem vam povedat,da sem spravil rjo dol z čistilom (AIAX,Professional,Power Double).Je pisal da je za maščobo in rjo.Pa sem nanesu čistilo na madež,pustil delovat 3 ure,dal prat na 95,intenzivno,dodal še pralne kroglice.In madeži so hvala bogu izginli. Bom pa naslednjič probal z citronko. Lepa hvala še enkrat za vašo pomoč in informacije. lp Miele

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. apr 2009 19:51

miele je napisal/a:
PozdravljeniMorem vam povedat,da sem spravil rjo dol z čistilom (AIAX,Professional,Power Double).Je pisal da je za maščobo in rjo.Pa sem nanesu čistilo na madež,pustil delovat 3 ure,dal prat na 95,intenzivno,dodal še pralne kroglice.In madeži so hvala bogu izginli.Bom pa naslednjič probal z citronko.Lepa hvala še enkrat za vašo pomoč in informacije.lpMiele

Po moje so bile odločilne pralne kroglice.

ežoj

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

27. apr 2009 19:55

ežoj je napisal/a:

miele je napisal/a:
PozdravljeniMorem vam povedat,da sem spravil rjo dol z čistilom (AIAX,Professional,Power Double).Je pisal da je za maščobo in rjo.Pa sem nanesu čistilo na madež,pustil delovat 3 ure,dal prat na 95,intenzivno,dodal še pralne kroglice.In madeži so HVALA BOGU izginli.Bom pa naslednjič probal z citronko.Lepa hvala še enkrat za vašo pomoč in informacije.lpMiele

Po moje so bile odločilne pralne kroglice.

ežoj
Pa bog, seveda :) RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti