Torta

rumenka  

član od: 28.3.2009

sporočila: 15

tema odprta - 21. apr 2009 9:02 | ogledi: 2.401 | odgovori: 12

lp,ima kdo kakšno idejo za okrasitev torte mladega plezalca,po možnosti s sliko,čao

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

21. apr 2009 10:58

Se mi zdi da je nekje med recepti ena pripopana - alpinist, bom probala najt, ne vem za katero se je točno šlo, drugače pa probaj še poguglat v ang, nem pa bo še več idej Lp,

rumenka  

član od: 28.3.2009

sporočila: 15

21. apr 2009 14:06

Alcika hvala,ampak ne vem,če mi bo uspelo.Zgleda kar komplicirano rumenka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. apr 2009 12:03

Rumenka, ker si nova.... Lepo poglej v rubriki Foto albumi fotke naših članic in potem jih kar po ZS kontaktiraj, ti bodo marsikaj svetovale. Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

23. apr 2009 14:41

Da ne odpiram nove teme - bom kar tule vprašala. Ta vikend imam "naročilo" delati torto - nujno ena plast čokoladne kreme. Ker sem se malo naveličala delati čokoladne torte, bi spekla 2 biskvita in ju prerezala - dobim 4 plasti. V en biskvit bi dala malo kakava. In eno kremo čokoladno, ki je "nujno obvezna", eno nutellina in eno vanilijevo. Si predstavljate, da bo to prava kalorična bomba. Zanima pa me, kako malo omiliti vse te kalorije. Kaj lahko dam namesto smetane, ki je itak osnova za vse te kreme? Da bo torta malo lažja. Aja pa še to, naročniki ne prenesejo grškega jogurta že od Antilske temne torte naprej - nič hudega, je več za mene ostalo, sem celo zmazala sama. Hvala za nasvete! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 23. 2009 14:43

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

23. apr 2009 20:16

po moje pa te kreme, če so narejene z smetano kot je Hulalla, niso tako kalorične, kot nekatere druge. Tiste, ko jih kuhaš z jajci, pa pol dodaš na koncu margarino, so še bolj mstne. ma ne sekiraj se. Če si privoščim kos torte, pa res ne bom gledala, če je kalorična al ne. Če bi bila tako obsedena s tem, je pa verjetno sploh jedla ne bi. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

23. apr 2009 23:16

Soimenjakinja moja! Veš kaj, ti bom zdaj povedala eno s kalorijami povezano resnično anekdoto iz naše hiše. zadnjič sem za svoj rojstni dan naredila dve sladici : manjši pekač "brownijev" (čokoladno pecivo z lešniki, na zunaj krhko, znotraj prijetno mehko) in pa jogurtovo-sadno torto po receptu stane r.

Med ostalimi gosti so bile tudi tri družinske prijateljice, kot "nalašč" ravno na dieti.

Tiste rjavčke "brownije" so hrustale kot za stavo in zraven hvalile, kako super okusno in sočno!!! da je, ko pa sem se lotila rezat torto, so vse v en glas zahtevale čim tanjši košček- zaradi linije. Ajejej, jim nisem mogla dopovedati, da je v torti premera 26 cm le tanka plast biskvita s 3 žlicami sladkorja in krema iz 1/4 l. sladke smetane ter 3/4 l jogurta, pa še pol kile gozdnih sadežev, v tistem majhnem pekaču peciva pa kar 200 g čokolade, 250 g masla in 350 g sladkorja (da o lešnikih in moki niti ne govorim).

Kaj hočemo, ženska pamet je samo ubogo torto prepoznala kot neposrednjo grožnjo za dieto

No, to je bilo malo za hec, tebi pa verjetno preostane res le smetana s čokolado (pariška krema), ali pa morda kakšna mousse krema (poglej recept od mamamie za torto s šampanjcem

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Torta_s_sampan

tiste kreme tam delujejo izredno rahle in okusne)

In kar pravi Katarina, je popolnoma res - če imam za se šparat pri tistih parih tortah na leto, je pa rajši niti ne bi jedla.

Na račun tortnih kalorij se pa gostom lahko sugerira, da ni nujno zraven piti gostega soka, kole in drugih sladkih kulinaričnih pijač, ampak naj raje posežejo po kozarcu dobrega šampanjčka, naprej pa pijejo vodo. zdravo za kožo, želodec, pa še kalorij jim ne bo treba seštevat

Mojca

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. apr 2009 1:48

mamaF je napisal/a:

Soimenjakinja moja! Veš kaj, ti bom zdaj povedala eno s kalorijami povezano resnično anekdoto iz naše hiše. zadnjič sem za svoj rojstni dan naredila dve sladici : manjši pekač "brownijev" (čokoladno pecivo z lešniki, na zunaj krhko, znotraj prijetno mehko) in pa jogurtovo-sadno torto po receptu stane r.

Med ostalimi gosti so bile tudi tri družinske prijateljice, kot "nalašč" ravno na dieti.

Tiste rjavčke "brownije" so hrustale kot za stavo in zraven hvalile, kako super okusno in sočno!!! da je, ko pa sem se lotila rezat torto, so vse v en glas zahtevale čim tanjši košček- zaradi linije. Ajejej, jim nisem mogla dopovedati, da je v torti premera 26 cm le tanka plast biskvita s 3 žlicami sladkorja in krema iz 1/4 l. sladke smetane ter 3/4 l jogurta, pa še pol kile gozdnih sadežev, v tistem majhnem pekaču peciva pa kar 200 g čokolade, 250 g masla in 350 g sladkorja (da o lešnikih in moki niti ne govorim).

Kaj hočemo, ženska pamet je samo ubogo torto prepoznala kot neposrednjo grožnjo za dieto

No, to je bilo malo za hec, tebi pa verjetno preostane res le smetana s čokolado (pariška krema), ali pa morda kakšna mousse krema (poglej recept od mamamie za torto s šampanjcem

http://www.kulinarika.net/recept/sladice/Torta_s_sampan

tiste kreme tam delujejo izredno rahle in okusne)

In kar pravi Katarina, je popolnoma res - če imam za se šparat pri tistih parih tortah na leto, je pa rajši niti ne bi jedla.

Na račun tortnih kalorij se pa gostom lahko sugerira, da ni nujno zraven piti gostega soka, kole in drugih sladkih kulinaričnih pijač, ampak naj raje posežejo po kozarcu dobrega šampanjčka, naprej pa pijejo vodo. zdravo za kožo, želodec, pa še kalorij jim ne bo treba seštevat

Mojca

 

mamaF

Sem od smeha skor s stola padla. Ti si pa faca!!!!

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti