Aparat za peko kruha-težave z odstranjevanjem pečenega kruha

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

19. mar 2009 10:50

Jaz po zvočnem signalu, ki pove, da je kruh pečen, izklopim pekač in kruh pustim v kruhomatu kakšne 10-15 minut. Mi gre lepše iz posode. Ugotovila sem, da dlje ko ga pustim v kruhomatu, lažje ga ven dobim.

marelica

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

19. mar 2009 11:14

Ko vzamem pekač iz kruhomata, ga obrnem za kako minuto naokrog. Potem primem gnetilke z zunanje strani ( na sponji strani posode )in jih hitro cukam- vrtim levo-desno, dokler ne začutim, da so z notranje strani popustile prijem. Potem močno stresem posodo in kruh lepo pade ven. Pri nekaterih tipih kruha gnetilka ostane na nosilcu, večinoma pa v kruhu. lartep

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

19. mar 2009 11:50

lartep je napisal/a:
Ko vzamem pekač iz kruhomata, ga obrnem za kako minuto naokrog. Potem primem gnetilke z zunanje strani ( na sponji strani posode )in jih hitro cukam- vrtim levo-desno, dokler ne začutim, da so z notranje strani popustile prijem. Potem močno stresem posodo in kruh lepo pade ven.
Ja, tako delam tudi jaz. Nikoli nimam problemov, da kruha ne bi dobila ven. Pa tudi olje dodam k masi. Marna http://marna.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Marna dne 19. mar 2009 11:50:12

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

19. mar 2009 13:04

Meni se zdi pa zelo zanimivia ideja mišike, ki da lopatice po gnetenju testa ven. Ali morda še katera to prakticira? pujsek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. mar 2009 13:11

marelica je napisal/a:

Jaz po zvočnem signalu, ki pove, da je kruh pečen, izklopim pekač in kruh pustim v kruhomatu kakšne 10-15 minut. Mi gre lepše iz posode. Ugotovila sem, da dlje ko ga pustim v kruhomatu, lažje ga ven dobim.

marelica

 

Odkar d elam tako, kruh lepo pade iz posode in tu gnetilka ostane kar v posodi, se ne "zažre" v kruh.  Mamamia

mamamia

Lucy*  

član od: 20.3.2009

sporočila: 2

20. mar 2009 13:32

Tudi pri nas se je na začetku kruh 'lepil' na podlago oziroma tisti "vrč" v katerem se peče, potem pa sem začela dajati noter malo manj moke in je bilo bolje.. sicer pa samo obrnem, malo potresem in gre ven Eat, eat and become fat, fat :D

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. mar 2009 16:46

pujsek je napisal/a:
Meni se zdi pa zelo zanimivia ideja mišike, ki da lopatice po gnetenju testa ven. Ali morda še katera to prakticira? pujsek

 

Aha, in je res mnogo bolje.

tulka

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

21. mar 2009 15:56

Najprej moram ugotoviti kdaj kruhomat neha gnetiti, potem bom tudi jaz poizkusila z odstranitvijo gnetilk. V kruh vedno dodam kakšno žlico olivnega olja. Moko imam odprto en teden, ker pečem kruh dvakrat tedensko. Tudi sama sem že razmišljala, da bi dodala kvas, pa ne vem, kdaj mi kruh ne bo vzhajal, kdaj pa se bo odločil za. Ne bom še obupala nad aparatom, čeprav ga imam na sumu, da mi nalašč nagaja zato, da bi pojedla čim manj kruha. ursula-ce

bionda  

član od: 30.11.2004

sporočila: 131

27. nov 2009 9:48

Tudi sama imam moulinex (pravzaprav je bilo darilo za mojega fanta, ampak...) Priznam, kruh sem naredila le enkrat (kupljen cca. 1 tedene nazaj) Imam dve gnetilki, na začetku sem jih premazala s kapljico ali dve olja (le ravni del z obeh strani). Ko je program končal (po pisku) sem aparat ugasnila in iztaknila iz štroma. Pustila sem ga cca. 15 min v aparatu, da se oddahne. Še malo topel kruh v posodi sem zvrnila na leseno desko in gnetilke so ostale v posodi. (mislim, da je poanta v tem, da takoj po koncu programa ne tikamo kruha, dokler je vrel/vroč se lahko "trga") bionda

MatiZemlja  

član od: 13.9.2009

sporočila: 6

27. nov 2009 10:04

Moj kruhomat je znamke Bomann.Čeravno smo petčlanska družina, kruha bolj malo pojemo. Čez vikend gre v promet kakšen hlebec, čez teden pa - dve žemlji na dan. Ostalo se mi posuši, zato mi je prav škoda kupovat ali pečt kruh. Če pa pečem čez vikend kaj v pečici ( moja pečica je večja - 90 cm) potem pa pripravim - zamesim kruh v kruhomatu ( recept kruh s krompirjem v kruhomatu), pripravljeno in vzhajano testo dam v okrogel ali poldogovat pekač, nato v pečico, pa nastane najboljši domači hlebec skoraj brez truda, tako mimogrede. Kruh iz kruhomata mi je dejansko preveč zbit, v pekaču pa ima testo dovolj prostora da se lepo razleze. MatiZemlja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti