Zelo tanko pecivo za rolado

pe3ca  

član od: 9.1.2009

sporočila: 292

tema odprta - 14. mar 2009 19:05 | ogledi: 3.890 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če je kje na kulinariki kakšen recept za zeloooo tanko pecivo za rolado. Ko se rolada nareže na kolobarje, so ti toliko veliki, da so ravno 2x za ugriznit. Upam, da veste katero mislim. Sem iskala med slikanimi, pa ni takšne...

Hvala že vnaprej.

pe3ca

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. mar 2009 20:02

Upam, da sem prav razumela tvoje vprašanje.

Jaz predlagam, da maso na tanko namažeš na peki papir in spečeš. Potem pa biskvit večkrat razrežeš in zrolaš take manjše roladice (velikost približno kot so tiste trgovinske npr. od Gorenjke). Potem jih še razrežeš na rezine in voila. Roladice za enkrat ugriznit so narejene. Jaz sem to prakticirala pri Orehovi roladi

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

14. mar 2009 20:07

Evo tukaj sem jaz prebrala ta nasvet o malih roladicah

AVTOR: selce
Clan od: 4.11.2004, poslanih sporocil:74
PoslanoPoslano - 18.11.2005 23:19:07
res enkratna zadeva,tudi pri nas je specialiteta ki gre takoj v promet(takoj jo žmažemo)le da imam jaz molo drugačen recet : 8 jajc,8žlic sladkorja in 8 žlic mletih orehov, zelo enostavno,kadar nimam toliko jajc enostavno zmanjšam na 6.pa je. kadar pa rabim za večja slavja pečeno testo enostavno prečno in podolgem prerežem ,da dobim 4 manjše ruladice ,vsako drugače namažem ,eno s smetano ,na dugo namažem marmelado na tretjo namažem smetano zmešano z kokosom in mletim sladkorjem, na četrto pa evrokrem.Vsako posebej zvijem in pustim čez noč v hladilniku . nato jih narežem na majhne ruladice in dam v papirnate košarice .velike so ravno za enkrat v usta.lp

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

14. mar 2009 20:09

Če spečeš orehovo rolado brez moke ( mislim, da je recept v bazi samo ti ne znam dati linka) in jo namažeš samo s kislo smetano, dobiš take, čisto male koščke. Mogoče je to tisto kar misliš. lep pozdrav. patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti