Nepreverjeni recepti

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. mar 2009 5:44

Kulinarika  je fajn tudi zato, ker  če se kdo zmoti pri pisanju recepta, pomoto hitro odkrijemo in se recept popravi. Ko sem recimo brala recept od Radia Ognjišče za ajdove žgance, je tam pisalo:  1 kg moke in 1 dl vode. In tako je  ostalo vseskozi. Tukaj bi bil popravek že naslednji dan.

Z nekaj kilometrine se pri večini receptov da napako hitro odkriti. Ne pa tudi pri kakšnih posebnih, kjer manjkajoča ali napačno napisana sestavina izdelek popolnoma pokvari.

Cila

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

6. mar 2009 7:45

Jaz imam doma vsaj 1 m kuharskih knjig. In nekako me je vse skupaj naučilo: če so zelo lepe slike, čez celo stran itd...recepet zelo umetelno okrašen in zapisan, potem ne bo bogvekaj ratalo..če pa je knjiga preprosta, enostavni in razumljivi recepti (a la Ivačič), potem bo tudi bolj uporabna. Toliko v splošnem, so pa seveda možne tudi izjeme...

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

6. mar 2009 7:46

uha jaz sem že tudi vidla dosti takih receptov iz knjig in revij, ki ne bi ratali, kot so napisani. No malo prakse pa že imam, da ko pogledam sestavine pri kakem pecivu, vidim, če kaj ne štima, če je kje kaka količina preveč, al pa če kej manjka. Ja in dostikrat se zgodi, da je v kaki reviji kakšen recept, ki je od kje površno prepisan in nikakor ne bi ratal, če ga ne bi malo popravli ob pečenju oz kuhanju. Pa tudi ene dve knjigi imam doma, ki je boljše, če se ne lotiš iz njih kej skuhat, ki ni sigurno, da bi ratalo. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. mar 2009 8:56

Ampak draga Katti bi blo pa dobro če bi napisala za katero knjigo gre. Sam v principu ne kuham po knjigah, imam recepte v glavi , pa sej nikoli ne skuham iste stvari povsem enako. Seveda pa imam nekaj teh kuharskih biblij , najstarejša je iz leta 1895, imam tudi nekaj tujih in jih rad listam. Tudi katero kdaj vzamem s seboj v posteljo zvčer pred spanjem. Žena se mi sicer malo nasmiha, ampak berem pač takrat ko imam mir in čas. Pa pe lepo je, če te v sanje zazibajo kakšni fajni biftki,.... LP hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. mar 2009 9:01

hedonist je napisal/a:
Tudi katero kdaj vzamem s seboj v posteljo zvčer pred spanjem. Žena se mi sicer malo nasmiha, ampak berem pač takrat ko imam mir in čas. LPhedonist

Ognjič

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

6. mar 2009 9:41

Če ne drugega smo si vsaj istega mnenja glede tega, da včasih recepti res niso prav napisani.

 

Mogoče se tudi nisem pravi dan lotila peke, ker, če ne bi bla polna glava še drugih stvari, ne bi šla pisat sem; me je pač zaneslo.

Sam sem na manjši dieti, tko, da bi drugi jedli. Mogoče bi čisto malo.... Pekla sem zato, ker mami prinese dan čez rok živila in jih je teba hitro ponucat.

Na koncu tole sploh nima slabega okusa, jezi me pa, da količine niso točne- testa je bilo preveč in nadeva, ki ga nisem celega dala gor, pa še potem je čez zlezu. Pa čas pečenja, ki je bil 1uro pa se je zavleklo na uro in pol pa malček zažgano.

 

Mislim pa, da s temi sporčili nisem nikogar užalila.

katti

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. mar 2009 10:41

Amapak še vedno nisi napisala za katero knjigo gre. Vem Ognjič, kaj si misliš o meni, razumem tvoje ikonce in namig ampak ,kaj čmo. LP hedonist

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

6. mar 2009 11:50

Ha ha, hedonist, tudi jaz imam iste težave kot ti.

Tudi pri nas doma so kuharske knjige povsod po hiši. Vendar skoraj nikoli ne kuham po knjigah, in tudi skoraj nikoli ne skuham ene stvari dvakrat na isti način.

Kaj moremo, tako pač je.

 

simond

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

6. mar 2009 13:06

Ah, ja. Tudi meni je že maslo kapljalo od komolcev, ker sem pri testu za maslene rogljičke vse delila z dve, razen količino masla. In, ja - v Lisi čarovniji okusa so bile enkrat okrog božiča tako fantastične slike, da sem vohala tiste dobrote, ratala pa ni niti ena - niti ena! Ena redkih knjig, ki jim zaupam so tiste od dr. Oetker-ja. lp, vanjatajnsek

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. mar 2009 13:26

Meni so pa iz ene Anje ratali krasni piškoti. Sem bila zelo presenečena, pozitivno. Zdaj sem pa "pihnila" ko sem delala po receptih, ene 2x že... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti