Testene posodice

Peka  

član od: 19.11.2008

sporočila: 9

tema odprta - 4. mar 2009 13:13 | ogledi: 8.265 | odgovori: 10

Pozdravljeni.

Prosim za pomoč, ker prirejam selitveno zabavo, bi rada malo drugače postregla. Včeraj sem v Metroju videla testene slane posodice, ki so polnijo lahko z namazi ali salamami, sirom.....veliko možnosti, so bile pa dokaj drage....

Ima kdo idejo, kako te posodice naredit?

Lp,

Peka

Peka

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

4. mar 2009 13:35

Te ki si jih videla so iz listnatega testa.

Kupi zamznjeno listnato testo, ga odmrzni, in ga razvaljaj na pol cm debelo.

Lahko kupiš tiste papirnate modelčke, in nato testo oblikuješ v njih. Za vsako skodelico imej najprej skupaj cca 10 modelčkov, da bo modelček kompakten.

Skratka vzami 10 papirnatih modelčkov, iz testa odreži krog, ga s prst pritiskaj v model, tako da se mu popolnoma prilega, nato od znotraj namaži z maslom ali pa stepenim jajcem.

 

Druga možnost je , da jih sama prosto oblikuješ.

Pomembno je, da jih , ko so pečene daš na kakšno mrežo, in da jih ne pokriješ, da postanejo krhke.

 

Lahko pa narediš posodice tudi iz tortilj, ki jih kupiš.

Vzami najmanjše, mislim da premer 10 cm, nato v čim ožjo posodo daj olje in ga segrej. Nato tortiljo z pomočjo zajemalke potopi tortiljo v olletorziljo moraš ves čas tiščati z zajemalko na dno posode, tako dolgo, da postane svetlorjava. Olja mora biti vsaj 5 cm v posodi.

Če boš imela posodo bodo prišle bolj plitve (za kakšne solate)

Jaz uporabljam zajemalko, ki ima skoraj ravno dno, da potem skodelice tudi lepo stojijo.

 

Uh kako sem zakompliciral.

Za sodatna pojasnila sem seveda na voljo.

 

LP 

simond

barbara9  

član od: 31.1.2007

sporočila: 756

4. mar 2009 15:10

Mogoče bi pa dala testo v posodice za muffine in spekla ?  Ne vem, kako velike so tiste kupljene posodice.

barbara9

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. mar 2009 15:39

Delam tako kot je napisala barbara9, v slikonskih modelčkih za mafine, v tistih za mini mafine pridejo prav cartkane.

Loni Makaroni

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

5. mar 2009 0:35

No saj to sem mislil, modelčki zam muffine.

V bistvu imaš 24 posodic pečenih v slabi uri.

 

Bom enkrat ob priliki poslikal, in poslal.

 

simond

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. mar 2009 9:03

To, Simon! Vendelina jr.

Peka  

član od: 19.11.2008

sporočila: 9

6. mar 2009 14:02

Zdravo! Vsem najlepša hvala. Nekaj se bo pa res našlo. Lep vikend vsem želi. P Peka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. mar 2009 20:47

Peka, če ti ni odveč, lahko poizkusiš tudi tale način:

listnato testo razvaljaj in iz njega s kozarcem ali okroglim "modelom" za izrezovanje krofov izreži parno število krogov. Polovici krogov izreži v sredini manjšo luknjo. Cele kroge premaži s stepenim jajcem in nanje prilepi kroge z luknjo (saj si predstavljaš - kot pri linških piškotih). Speci sestavljene "tortice" v pečici, kamor si dodala posodico z vodo - da se listnato testo lepše "nalista" in so tortice višje. Pečene tortice nadevaj s poljubnim nadevom.

Lahko pa že v surove "tortice" dodaš mešanico sira, šunke, smetane, skute - ali karkoli ti pač pade na pamet- in spečeš vse hkrati.

Ostanke listnatega testa pa premaži s preostalim stepenim jajcem, posuj s sezamom, kumino, makom itd. in speci - boš dobila še malo slanih prigrizkov!

Mojca

Peka  

član od: 19.11.2008

sporočila: 9

11. mar 2009 13:08

Mojca hvala, to je to. Se mi zdi ,da tvoj recept ustreza temu, kar sem imela v mislih. Hvala in lep pozdrav vsem. Peka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti