Pekač iz silikona

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

28. feb 2009 11:57

No zdaj smo pa tam veliko pohval pa seveda tudi ena graja ne ostane mi nič drugega da probam,mogoče bo pa le dobro in se bom lahko tako pohvalila kot mnoge. mark5

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

15. sep 2011 15:11

Če so kvalitetni silikonski pekači, ne oddajajo vonja in ne spreminjajo okusa. Kako ločit med dobrimi pa slabimi me ne vprašat, ker to je domena mojih strokovnjakov. Oni kupijo, jaz pa pečem in povem kako je - sem kot poskusni zajček.  Aja uporabljam te pekače za muffine, za torte različnih oblik, le za kvašeno (potica ipd.) mi ne rata. 

 

Aja pa NordicWare je ameriška znamka (iz Minesote).

Monika7

leiiča  

član od: 20.9.2008

sporočila: 55

13. sep 2013 23:26

Pozdravljene, 

jaz do sedaj nisem uporabljala silikonskih pekačev me pa zadnje čase zelo mikajo. Se mi zdijo veliko bolj priročni pa še sama ne vem točno zakaj. Vendar me zanima slednje, npr. modelčki za muffine, ki imajo resaste stranice ali pečeni lepo prevzamejo obliko na koncu ali je to brez pomena? Isto me zanima npr. za pite ali se da lepo oblikovati rob kljub temu, da je silikon zelo mehak na otip. 

 

LP, Lea

SlavicaJ  

član od: 24.4.2011

sporočila: 158

14. sep 2013 8:51

Prijetno je deliti mnenja, vsak ima svoje izkušnje. Imam tri preizkusila sem jih potica se mi ni najbolj obnesla biskviti pa dobro.Vonja ni.Potica je pa bolj zbita.Poskusila večkrat in zmeraj isto tako, da za potico kar klasični model pa je. To je moja izkušnja.

SlavicaJ

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

16. sep 2013 13:44

Silikonski pekač za muffine mi je super in ga uporabljam pogosto, ostalo pa niti ne....imam neko vrtnico, ki na koncu kot kolač izpade precej grdo, pa pekač v obliki srca, ki ga običajno uporabljam za puding...imam še enega kot za potico, v njem običajno pečem "špehovko". Drugače pa prisegam na pekače v "trdi" obliki :)

zoyaa*

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

16. sep 2013 21:02

Imam kar nekaj silikonskih za mafine ,razne oblike,vrtnice druge rožice,srčke,...nabavila v Hoferju ,lidlu.....ne za peko,temveč delanje čokoladnih kolačkov s kremo in zaprtih z biskvitom...pa sevede za praline,ker jih enostavno dobiš ven..

lp goga

raspberrycupcake  

član od: 24.9.2013

sporočila: 11

24. sep 2013 14:46

Tudi jaz rada uporabljam silikonske modelčke ipd. , ker se ne pecivo ne prime in pomijejo se v pomivalnem stroju.

 



čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

24. sep 2013 16:13

Isto kot SlavicaJ- za biskvite se obnesejo, za kvašeno testo slabo. Za mafine super, zareze se lepo vidijo, kolački pa kar padejo ven. Kar je meni še posebno všeč, je hitrost ohlajanja. Mafine vzamem iz pečice, potem jih pa kar z roko stresem iz modelčkov. Ko je biskvit še vroč, so modelčki že mrzli...

čoko

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

24. sep 2013 20:13

Jaz pa imam mešane rezultate glede peke v silikonu. Za maffine ok, torta v obliki srčka pa se prime namazana ali ne. Je mogoče krivo pomivanje v pomivalcu?

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. sep 2013 17:42

Lahko da. Imam zvezdast model za božične izpade in prav lepo gre ven prav vse, kvašeno in biskviti, sadni kruh in čokoldna čudesa. Ja pa treba počakati, ko vzameš iz pekača, da se malo ohladi; če zvrneš  prehitro, je res bolj kot ne prilepljeo na stene - vsaj take so moje izkušnje.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti