Kuhana riba

kruci  

član od: 21.7.2007

sporočila: 14

31. jan 2009 23:00

Kuhano ribo se da narediti tudi tako, da jo položimo v "vrečko" iz alu folije, dobro zatesnimo in damo v vrelo vodo...tako se riba kuha v lastnem soku. Sama najraje tako pripravim file tune, ki ga malo posolim, popram, zraven pa dodam nalistane kose pora, par polovičk česna in vejico peteršilja. Ko se riba skuha pa še malo pokapljam z olivnim oljčkom in limonco. Priloga je rženi kruh in velika skleda solate! njami:D kruci

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

1. feb 2009 10:04

Jst pa ribo vedno kuham na pahljači (pripomoček za kuhanje zelenjave). Ponavadi je to orada ali brancin, dodam pa samo malo soli, majerona in origana. Na koncu jo še prelijem z žličko olivnega olja in je super. V vodi je še nisem pripravljala, razen ko delam ribjo juho; to pa ni ravno velikokrat. danicak

s o v a  

član od: 28.1.2009

sporočila: 8

12. feb 2009 17:14

Dragi moji! Pri kuhani ribi ste pozabili,da zraven paše tudi sesekljan peteršilj in česen in pa tudi kakšna kapljica limone z oljčnim oljem. Na isti način porabimo juho,torej vanjo damo tržaško omako in malo riža,seveda pazimo ,da ni pregosta. Pa dober tek s o v a

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. feb 2009 17:54

A veš s o v a, da s tem se pa ne strinjam popolnoma.

Če imaš res frišno, dobro ribo sta česen in peteršilj odveč, malo limona ali kisa se pa lahko doda pred kuhanjem za bolj rahle ribe, to jih malo učvrsti, ni pa to nujno.

Enako velja za juho.

Seveda ni nobenih pravil, ki bi te ali kakšne druge  dodatke, od pomidorov do žafrana, žajblja ali finokja, če omenim samo tiste najbolj običajne v naših zemljepisnih širinah, prepovedovala.

Vsak si seveda skuha svojo ribo po svojem okusu. Če ne dodaja robe, ki se komu drugemu zdi primerna, to ne pomeni, da še ni slišal za peteršilj in česen, ampak da pač uživa v bogatem morskem okusu. 

  

nola

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. mar 2013 12:13

Koliko časa kuhate ribe na lešo? Imam kilogram mola, sedem manjših kosov premera 4-5cm? Najraje bi jih shuhal kar v pečici, ker imam bolj primerno posodo, katera ne sede dobro na ploščo. Bi šlo?

Hvala.



Commis débarrasseur

Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 30. 2013 12:50

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. mar 2013 15:20

Deset, največ 15 minut. Jaz bi jih dala v vrelo vodo,  v katri prej zavreš  malo lovorja, poper v zrnu, nekaj rezin limone, malo korenčka, korenino peteršilja, kakstrok česna in nič več.

 

Kuhano ribo bi pokapljala z malo olivnega olja, premešanega z zabretokom,  in kakšno kapljco limoninega soka, več ko dovolj dodatkov. 

 

Če imajo moli izrait vonj po morju, potem pa kakšna mešanica česna in petreršilja ne bo odveč. Samam se sicer trej kombinaciji pri kuhani ribi izognem, mi je osnovno okus povsem dovolj.

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

30. mar 2013 16:21

Hvala. Da jih ne razkuham. Česna se ognem kolikor se da pri vseh ribah in večini morskih zadev, vonj me tudi ne moti. Za petične goste postrežem tržaško posebej namizno :)

Commis débarrasseur

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

2. apr 2013 14:24

Jaz običajno dodam v vodo še malo belega vina za okus. Velikokrat tako na hitro pokuham sardone, ki jih potem filetiram in pripravim z soljo, oljčnim oljem in česnom in stisnem brez zraka v posodi. Tako stojijo tudi nekaj dni v hladilniku.  Mi Imamo česen radi. Preden postrežem dodam limono.

Sicer kadar delam ribjo solato iz bele ribe pri česnu skoparim, ne gre pa brez peteršilja in limone in dobrega oljčnega olja. Običajno dam ribo v mrzlo vodo, ko zavre kuham še minuto dve, odvisno od velikosti, da je riba še čvrsta.  Vodo v kateri se je kuhala uporabim za juho, korenček zrežem in zakuham še riž in malo koščkov kuhane ribe. 

Sicer pa si zelo rada skuham lososa kot dodatek solati, ali pa ga preprosto na koncu dodam zelenjavni juhi ali omaki. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti