Sirov fondue

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

14. jan 2009 22:33

No ta sir za fondi ki ga jaz ponavadu kupujem je v lični leseni posodici, edina plastika je tista v katero je sir zavit-tudi ko kupimo sir je v plastiki da se ne pokvari. Tako, da se mi zdi čisto naravno in okolju prijazno. nitta

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. jan 2009 17:41

Hej punce, samo toliko se oglašam, da povem, da je fondue uspel! Očitno sem kupila pravi sir. Kar se tiče starosti sira, ne vem koliko je bil star, ker sem ga kupila v maxiju. Na žalost ne poznam nobene trgovine, kjer bi znali prodajalci svetovati na ta način, kot tukaj na kulinariki. Za vina se še da kje dobiti kakšno mnenje, o specialni prodajalni sirov pa še nič nisem slišala, pa bi bilo fino kaj več vedeti. No, očitno je bilo pametno kupiti cenejši grojer (mogoče je cenejši malo manj staran - ugibam). Sir sem stopila kar v železni posodi, nato pa sem vlila v keramično, iz katere smo nato jedli. Edina slaba stvar je bila, da sem naredila premajhno količino Aha, pa ideja iz linka, ki ga je posredovala Vendelina je zelo dobra: namreč, da se nariban sir da v plastično vrečko (tako za zamrzovanje...), notri doda jedilni škrob in premeša. Na ta način se škrob veliko bolje porazdeli po siru in se lepše umeša. No, tako da pogum v roke, tisti ki se želite lotiti tega podviga in ne izgubiti volje, če v prvo ne uspe! Urša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. jan 2009 17:46

Juhej! Me res veseli, da ti je uspelo. Tudi jaz sem škrob dala kar v vrečko, v katero so mi spakirali sir. Sicer sem pa mnenja, da je vse odvisno od tega, kakšen sir uporabljaš.

Vanja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

22. jan 2009 19:35

Ja, mislim, da je res odvisno od sira. Mislim, da sem zadnjič kupila drugi grojer, pa gavdo, tokrat pa kar ta pocen groyer in ementalc. Pa se je zelo zelo lepo stopilo. Pa še trik z vrečko in škrobom je zelo pomagal. Vanja hvala tebi za nasvte o situ. Nikoli ne bi tega pogruntala. Pa tudi vsem drugim hvala! Urša

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. jan 2009 21:32

urssa je napisal/a:
Ja, mislim, da je res odvisno od sira. Mislim, da sem zadnjič kupila drugi grojer, pa gavdo, tokrat pa kar ta pocen groyer in ementalc. Pa se je zelo zelo lepo stopilo. Pa še trik z vrečko in škrobom je zelo pomagal. Vanja hvala tebi za nasvte o situ. Nikoli ne bi tega pogruntala. Pa tudi vsem drugim hvala! Urša

 

grojer in ementaler sta itak dobitna kombinacija za sirov fondue. Super, da ti je uspelo. Mamamia

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. apr 2012 0:59

ali lahko za sirov fondue uporabim klasično fondue posodo in gorilnik? tiste pripomočke za emsni fondue ali bo preveč kurilo?

www.mojalbum.com/naredilaana

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

3. apr 2012 9:22

Bannanna, na klasični posodi se nam je sir precej prijemal na posodo in je bilo treba zadevo precej hitreje pojesti. To, pa nekako ni smisel fondija. Naslednjič sem uporabila kar lončeno posodo v kateri sicer pečem 1/4 kg hlebček kruha in je bilo ok.

sooonck

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. apr 2012 12:05

ja, samo mislim da nimam možnosti namestitve druge posode :S moram še preveriti. 

www.mojalbum.com/naredilaana

sooonck  

član od: 8.6.2010

sporočila: 144

4. apr 2012 9:14

Bannana, v Leclercu imajo luštne litoželezne fondije (vse v kompletu) za cca 20€. Posodo uporabljam tudi na plinskem štedilniku. Tako da, če imaš možnost in željo......

sooonck

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti