Lemon curd

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

23. jan 2009 12:28

Vanja, Ali si mogoče že pripravila linonine mousse tortice? Ali nam lahko zaupaš recept? Emma07

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

23. jan 2009 14:44

Ja Vanja prav te mislim! A recept bi se dalo prej dobiti? Emma07

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. okt 2012 22:32

iskala sem recept kako bi si naredila lemon curd "shranek". piše da morajo kozarčki vreti pol ure v vodi, nato pa pustiš,d a se ohladijo. vnedar ne vem ali v vodi ali zunaj vode. mi lahko prosim kdo pomaga?

hvala!

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. okt 2012 13:35

Ja, to bom že delala po receptu, samo bi rada pasterizirala cele kozarčke in me zanima ohlajanje. hvala

vanilia  

član od: 20.4.2006

sporočila: 194

1. mar 2013 11:52

Jaz velikokrat delam lemon curd in NIKAKOR ni primerjave z vanilijevim pudingom ?!

Jaz delam po tem postopku:

- nad soparo stepemo jajaca, sladkor in limonin sok - to počnemo kakih 10 min (da se jajce fajn pokuha) in da se vse skupaj zgosti

- odstavimo od pare in dodamo nastrgano lim. lupinico in še maslo, da se v topli zmesi samo stopi (ga ne dodajamo prej!)

Takoj pokrijemo s prosojno kuh.folijo tako, da folijo položimo direkt na kremo, da od hlajenju ne nastane skorijca. Ko se dovolj ohladi, postavimo v hladilnik (da se se maslo v kremi strdi). Najboljše je pustiti čez noč v hladilniku. Lahko pripravimo tudi do 1 teden v naprej (v hladilniku). V večji količini pa jo lahko tudi spravimo v kozarčke (kot marmelado) in dobro hermetično zapremo, na tak način jo lahko hranimo do 2-3 mesecev v hladiliku. 

Okus pa ima po močno "sladko-kislem koncetratu limone", konsistenco pa podobno marmeladi.

Uporabljam jo za peciva, pa tudi na namazana na kruhu ni slaba :) Če pa je kozarček že odprt, pade tudi kakšna žlička direkt v usta :) Da se ne pokvari v hladilniku!! :)))

 

LP

vanilia

MaruskaHruska  

član od: 16.5.2013

sporočila: 1

17. jul 2018 17:07

Rahlo stara tema.. pa vseeno poiskusim :)
Je katera tej limonini zadevi dodala želatino, da bi bil še bolj čvrst za po vrhu cheesecake-a? Se mi sliši zelo dobra kombinacija ampak me skrbi, da ne bo vse steklo?

Hvala za pomoč :)

Lp, MaruskaHruska

MaruskaHruska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti