Slanikova pojedina

lenca58  

član od: 16.7.2002

sporočila: 131

tema odprta - 27. feb 2003 12:22 | ogledi: 5.739 | odgovori: 6

Včasih smo v gostišču, ki ga že nekaj let ni več, na pepelnično sredo jedli "slanikovo pojedino", ki mi je bila zelo všeč. To je bila mešanica belega fižola, leče, trdo kuhanih jajc in ....ne vem česa še, dodan pa je bil tudi nastrgan dimljen slanik, ki se je včasih dobil samo v Avstriji. Zelo rada bi ga sedaj naredila sama, vendar ne vem kako. Mi lahko kdo pomaga?

Lenca

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

9. feb 2005 18:50

Mene tud zanima,če ma kdo recept za slanikovo solato tulipa

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. feb 2005 7:35

Vrsto receptov najdede, če v google vtipkate herring recipe ali herring salat recipe...

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. feb 2005 10:22

V tem nedelu je bilo precej o slanikovih pojedinah... Veri

ganesha  

član od: 10.2.2005

sporočila: 10

10. feb 2005 12:16

V trgovinah v prbl. litrskih kozarcih dobijo marinirani slaniki, poglej v hladilnik kjer so delikatese. Ponavdi je marinadi že dodana čebula. Slanike in čebulo poberi iz marinade, dodaj kislo smetano, lahko se poigraš in dodaš jabolka narezana na lističe. svežo kumaro in česen, lahko tudi kocke ananasa (to je že bolj slano/sladko), lahko poskušaš dodati malo gorčice, vsekakor pa dodaj malo sušenega ali svežega (če imaš) kopra (koprca). Jaz velikokram potujem na Poljsko, tam to kupiš v vsaki trgovini v različnih solatnih omakah in moram reči, da je poceni in njam! Ima morda za nas malo nenavaden okus, kajti slanik je riba severnega morja in ni tradicionalno zastopljena na naših krožnikih ( pa tudi sicer ribe veliko premalo). Da se ga izredno dobro konzervirati oz. mariniran v kozarcih stoji kar dolgo. Če se ne motim, se temu pri nas reče RUSLI, vsaj pod tem imenom so jih nekoč prodajali. Osnova vseh slanikovih solat je, vsaj na Poljskem, kisla smetana, nato pa dodajaš poljubno tisto kar se ti zdi zanimivo in okusno. Bom poiskala na njihovih sajtih kaj zanimivega, pa še pošljem. ganesha Sporočilo je spremenil(a) ganesha dne 10. feb 2005 13:05:34

Tulipa  

član od: 10.3.2004

sporočila: 95

10. feb 2005 13:36

hvala Sem pa nekje iz pogovora zasledila,da bi to lahko bila tudi solata,ki vsebuje radič,fižol,slanike,pa mogoče še kaj tulipa

ganesha  

član od: 10.2.2005

sporočila: 10

11. feb 2005 11:53

prosim, kot sem rekla, lahko se igraš, najprej poskusi sama, potem ponudi tistim ki cenijo nove stvari. Enim bo všec ena, drugi pa kakšna druga kombinacija. Tisti, ki niso ljubitelji rib, še posebej morskih, pa slanik verjetno ne bo preveč všeč, ker ima kar izrazit okus. ganesha Sporočilo je spremenil(a) ganesha dne 11. feb 2005 11:54:07 Sporočilo je spremenil(a) ganesha dne 22. feb 2005 17:39:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti