Moj vrt

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

7. jul 2017 5:41

To leto sem prvič posadila kar koli v to zemljo.....res je da sem jo prinesla iz bliznjega gozda....

Ali je zato ta molj pršel?

golubić

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

7. jul 2017 10:05

 Me kar strese, ko vidim že objedene liste pušpanov v Hoferju, ki jih prodajajo.Mislim da smo si dosti škodljivcev privlekli s temi uvoženim, od ne vem kod vse, rastlinami.

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. jul 2017 12:18

Že nekaj časa so mi izginjale sveže posajene gentile solate. Po priporočilu branjevke sem včeraj med solate vkopala prazne plastične lončke. Rezultat danes dopoldne bramor je padel v lonček in solate so cele, včeraj posajene. Če jih je več upam, da jih ujamem. Baje se ponoči sprehajajo po gredici. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Anemiilat  

član od: 7.9.2016

sporočila: 2396

8. jul 2017 14:25

Trixi A si kaj dala v lončke? Jaz jih imam tudi nastavljene, pa se nič notri ne ujame!  Škoda da ni kakšnega  odganjalca ali strupa za  bramorja, se bodo razpasli! Meni grize korenine paprike. Še vedno!nOdženem srne, pa drugo sr....!

 

Anemiilat

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

9. jul 2017 8:43

Ne nič ni v lončku. Grem danes spet pogledat! 

Anemiilat, da nimaš strune? Te počasi grizljajo koreninice. Pod uničeno sadiko dobro prebrskaj, ker se strune skrijejo v koreninice. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

12. jul 2017 8:55

Da ne odpiram novo diskusijo. Zanima me katera vrsta jabolka je na sliki. So že zrele in zelo padajo z drevesa. Ose jih obožujejo in skoraj vsak sadež ima luknjico. Jaz mislim, da so petrovke. Drugega imena ne vem. Vem pa da sem jih jedla v svoji mladosti v slavoniji in tam jim tako pravijo.

Hvala lepa in lep dan želim

 

mamazeljka

lera  

član od: 21.7.2010

sporočila: 93

12. jul 2017 11:23

mogoče Julyred

lera

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

12. jul 2017 13:36

Jaz bi rekla, da je to  stara sorta, ki se jim reče Šentjakobce ali ponekod tudi Jakobšence, zorele pa naj bi tam nekje okrog praznika sv. Jakoba, po tem imajo tudi ime. Sedaj je to kar precej bolj zgodaj. So med prvimi, zgodnjimi sortami, vendar hitro postanejo kašaste in zgnijejo. Ose jih ljubijo, to pa drži. Imam kar lušte...

kara

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

12. jul 2017 14:14

Prosim pomagajte mi. Danes sem na edinem rdečem paradižniku v vrtu opazila 3 zelene hroščke, ki sadež napikajo, da je potem ves marogast, marmoriran. Ali se da kaj pomagati, da bi paradižnik sedaj z čim poškropili, da teh škodljivcev ne bi bilo, saj bodo sicer uničili ves pridelek paradižnika. Tako zgodaj se teh insektov ne spominjam, ponavadi so paradižnik napadli konec sezone - konec avgusta ali v septembru. S čim se vi borite proti tem . Sedaj bi še lahko škropila z nečim, kar ima karenco tam do 14 dni.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.

tedyka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti