čokolada za pisanje po tortah - kulinarika.net

power3  

član od: 30.10.2006

sporočila:13

tema odprta - 14. nov 2008 12:01 | ogledi: 12.569 | odgovori: 24

Pozdravljeni!

Zanima me, kako stopite čokolado in kaj ji dodate, ko z njo pišete po tortah? Hvala za odgovor.

power3

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

14. nov 2008 12:30

Jaz stopim navadno jedilno čokolado v mikrovalovni pečici ali pa nad soparo. Nič ji ne dodam, ker je ravno prav gosta da se z njo lepo piše. Pazi nesme biti obliv, ker je preredek. patka

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

14. nov 2008 12:31

Jaz v mikrovalovni stopim jedilno čokolado, toliko da ni čisto tekoča. Iz peki papirja naredim škrnicelj in s tem pišem po torti. Smo pa enkrat o tem že govorili. 

Tu je še link do načrta za škrnicelj:

http://www.cookaround.com/yabbse1/showthread.php?s=8c05

lp Saša

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

14. nov 2008 12:38

Joj Basti hvala! Jaz sem tole zadnjič enkrat iskala ko blesava, pa nisem in nisem našla. Enkrat sem v eni temi to že gledala, če se ne motim, je prilepila Katka Lopatka, pa zlepa nisem mogla najt. Hvala! pujsek

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. nov 2008 12:47

Vedno topim jedilno čokolado ali obliv skupaj z maslom, da ni preredko, v MV pečici. Po novem pa namesto tega zame izredno nepraktičnega škrniclja (ali vrečke z odrezanim vrhom vogala) uporabim XXL injekcijo za pisanje. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 14. nov 2008 12:47:27

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. nov 2008 13:00

Katka, tole pa je ideja z injekcijo! Najbrž se jo dobi v lekarni? Pa se da delati take lepe tanke črte? Porabila bi tole idejo za krašenje piškotov. Sem zadnjič delala vanilice in hotela okrasiti s čokoladnimi črtami pa sem dobila velike debele pike. p.s. Ideja s "škrničeljčkom" iz peki papirja se v praksi ni obnesla! Ravno tako ne vrečka z odrezanim vogalčkom. Je bilo v obeh primerih več čokolade na pultu, na steni in na meni kot pa na piškotih. Hvala! Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 14. nov 2008 13:00:31

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

14. nov 2008 14:32

Moycaa nevem kaj si ti počela, samo meni z vrečko zmerej lepo rata brez packarije naokoli Drugače pa čokolado stopim v vodni kopeli, jo dam v majhno vrečko za zamrzovanje in na koncu odrežem majhen košček vogalčka. Če ne porabim vse, potem dam vrečko kar v hladilnik in naslednjič, ko spet pišem na torto, jo enostavno samo za nekaj minut dam v vročo vodo, dobro obrišem, in ponovno uporabim. Drugače pa se v hobby trgovinah dobijo tudi take tubice kot so recimo tele http://www.prometej-arthobby.si/trgovina/izdelki/ Lahko kupiš prazno in jo uporabljaš za kaj drugega kot barvo. Jaz sem jo imela, pa sem jo nekam založila *Alisha*

Moycaa  

14. nov 2008 14:45

Alisha, to je pa še ena ideja. Saj piškote speči ni problem, pa v sladkorju jih valjat, pa cele s čokolado mazat tudi ni problem. Ampak tole tlačenje čokolade v vrečko, ali še hujše, delanje škrničeljčka je pa moja nočna mora! Pač nimam te finih ročnih spretnosti. Bom pogledala še za tele tubice. Hvala! Moycaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. nov 2008 15:08

Oo alisha, tole je pa super ideja, hvala, bom šla v nabavko!!! Injekcijo sem dobila od kolegice, ki dela v zdravstvu, verjetno se dobi v lekarnah (nisem poizvedovala), samo je malo nerodno, ko moraš dol potiskat. Tele tubice so veliko bolj priročne, ker jih stiskaš. Še enkrat hvala. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Moycaa  

14. nov 2008 15:40

Katka, se mi zdi, da je bolj nerodno od tega, da dol potiskaš, to, da jo moraš v lekarno iskat. Pa te malo čukasto gledajo. Še bolj čukasto pa bi najbrž gledali, če bi jim začela razlagati da potrebujem to reč za okraševanje piškotov. Moycaa

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

14. nov 2008 17:05

Pa reči da imaš mačka bolanega in rabiš da mu brizgaš tableto v usta- to smo ravno mi nedolgo nazaj počeli Upam da bosta našli tubice, jaz sem jo kupila v Kranju, videla sem jo še nekje v Ljubljani pa nevem v kateri trgovini, ker jih je tam malo več takšnih. *Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.

Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
malo za hecmadoka
Kaj danes za zajtrkPetrca_5
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti