Svež goveji jezik

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

6. nov 2008 19:27

Tudi jaz ga nikoli ne dajem v kvašo patka

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

6. nov 2008 20:58

Ravno za praznike smo imeli goveji jezik.To dela moja tašča in pri njej sem se navadila to jest.Ona ga kuha z jušno zelenjavo,res ga je treba kuhati okoli dve uri odvisno od velikosti.Potem imamo drugi dan juho,ki je zelo dobra,jezikova juha dobesedno.Jezik nareže na rezine.Na olju prepraži čebulo,da postekleni doda gorčico,sol poper,kis ali limonin sok.Potem da v skledo plast jezika pa na vrh plast čebule.Tako do konca.Drugi dan ko se vse prepoji je zelo dobro.Je pa res odvisno kaj ima kdo rad,eni ne marajo čebule pa pol to ni za njih.Jaz, prvič ko sem to videla pri njej nisem niti poskusila no naslednjč pa sem in mi je bilo super. Naredi pa ga tudi v paradižnikovi omaki.Skuha ga in potem paradižnikovo omako,pa pire in solatka pa je kosilo. dari

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. nov 2008 5:48

Hvala vsem. 

Dari, a veš, da sem ravno še hotela vprašati, če juho od jezika porabite, ker sem videla, da se ga kuha enako, kot ostalo meso za juho .  Se že oblizujemo. Je tako velik,da ga bom lahko pripravila vsaj na 2, če ne celo 3 načine. Potem bomo pa videli, kateri nam bo najbolj všeč .

Cila

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

7. nov 2008 9:20

A kupite ga pri mesarju al kaj? Jaz sem totalen začetnik pri nakupu mesnin, saj jemo mesa zelo zelo malo... Bi pa tudi jaz naredila... lidka [sonce]

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. nov 2008 9:46

Tudi pri mesarju sem jih že videla.

Jaz sem kupila večjo količino govedine direktno od kmeta (da ne bo pomote, kot predpisano je dal zaklati v uradno klavnico) in ker za drobovino in jezik ni bilo zanimanja, sem ga dobila "za povrh, pa še celo srce zraven, goveje seveda.

Cila

hawkeyeP  

član od: 16.9.2015

sporočila: 1

16. sep 2015 17:22

Vsi govorite, kako je goveji jezik trd. Mehak je, da se v ustih raztopi, samo pšozabili ste ga olupiti!!!!! LP

hawkeyeP

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

16. sep 2015 17:27

Lej ga, humorista. Kdo so "vsi"?

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti