Mleto meso

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

7. maj 2012 22:02

Najprej mi na misel vsekakor pridejo čufti v paradižnikovi omaki. Je mleto meso sicer v obliki kroglic, a vseeno zame vsekakor zmagovalna kombinacija.

Zelo dobra mi je tudi pastirska/ ovčarska pita. Sicer se "omaka" in pire pečeta, a sta vsekakor okusna tudi nepečena.

roža

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. maj 2012 22:15

Za k pireju prepraži mleto meso (no, prej na olju prepraži še malo čebule), in ko meso porjavi, dodaj sol, poper in kakršnokoli zelenjavo,ki jo imaš pri roki (bučke, jajčevci,paprika. gomolj zelene, por, na tanko narezano zelje ...), narezano na rezine ali manjše kose. Premešaš, toliko da zelenjava spusti malo soka, sicer pa naj še ostane čvrsta. Dodaj še malo paradižnika ali kečapa, začimbe po okusu (česen, majaron, sesekljan peteršilja, drobnjak, bazilika ...), dodš še kaj, če manjka glede na tvoj okus, in gosta mesno-zelenjavna omaka ki paše povsod, tudi k pireju, je nared.

mamamia

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

8. maj 2012 5:28

Seveda, da gre zraven pireja omaka z mletim mesom, tudi polpetke gredo lepo zraven. Prav tako vse to paše tudi s polento.

daga

dkrajnc24  

član od: 28.3.2012

sporočila: 248

8. maj 2012 9:28

Super ideja od vseh treh, pohvalno. 

 

No morem povedati, da sem imel isto idejo kot je imela mamamia in sem hotel to tudi narediti. 

 

Vendar pa moja obožuje te kuglice in seveda paradižnikovo omako zraven, tako da bom uporabil nasvet od rože, našel sem en odličen recept in bomo videli... 

 

Hvala za pomoč , lp

dkrajnc24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti