na pločšo dam malo alu folije in gor polovico čebule, tko se lepo popeče, pločša ostane čista.
darja1
Čebula za govejo juho
Bravo, Katarina K!





jezek
Cila, slavec, ki je prepeval ... in tehnološki postopek pečenja čebule - tega pa res ne moreš postaviti na enak nivo.
Sicer se pa zabavam v pričakovanju naslednjih vprašanj:
- imam preveč instant pireja, kako ga naj porabim?
- ali se cvetje, preden se da v vazo, odreže poševno ali naravnost in ali se to dela z nožem, olfo ali s škarjami in kako VE to delate?
- kako vem, kdaj je olje v ponvi dovolj vroče?


Vendelina jr.
Vendelina jr - saj res, kako naj vem, kdaj je olje v ponvi dovolj vroče ![]()
![]()
![]()
jaz pa čebule sploh ne pečem,kar celo 1-2 z olupki vred dam kuhat,naredijo olupki lepo barvo,saj se uporabljajo tudi za barvanje jajčk ,a ne?samo prerežem jo na pol.
njofrra
Upsa, Cila, ti imaš pluskota in imaš več smeškotov na voljo......
Vendelina jr.
Vem, da je že stara tema, ampak vseeno: glede praženja čebule za govejo juho jaz že nekaj let uporabljam plinski brener. Čebuli potrgam korenine, jo prerežem na pol, nataknem na vilice in jo ožgem, ter tako, komplet z vso lupino dam v juho. 
Bohorc
Čebulo olupim in jo dam v juho, za barvo dodam žafraniko.
malaga
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
