Fruit flavoured jell-o

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

tema odprta - 24. okt 2008 12:45 | ogledi: 8.111 | odgovori: 5

Prijatelj ima v bližnji prihodnosti rojstni dan in si je zaželel t.i. Vodka Jellies oz. Jelly Shots. (To je sladek žele, ki vsebuje tudi močno alkoholno pijačo, v majhnih lončkih.) Na internetu sem našla precej receptov, a vsi omenjajo Fruit Flavoured Jell-O oz. želatino s sadnim okusom. Ali kdo ve, kje jo lahko dobim? Sicer bi lahko improvizirala z navadno želatino, sokom in alkoholno pijačo, a bi se raje držala recepta. Prosim za pomoč, kje lahko to kupim ali pa za kkšne dodatne ideje.

Somaya

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2008 12:48

Mislim, da bi šlo tudi s prelivom za torte s sadnim okusom, ker to je nevasezadnje želatina v prahu.

Po moje je bolje, da uporbaiš nevtralno želatino in dodajaš sok ali alkohol, bo okus veliko boljši. Ni nujno, da se kot pijan plota držiš recepta, da improvizacija včasih veliko boljše rezultate. Mamamia

mamamia

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

24. okt 2008 13:04

Najlepša hvala! Če bo čas dopuščal, se bom lotila kar obeh variant. Ali pa improvizirala še s kakšno cedevito... LP Somaya

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

5. nov 2008 16:30

Še nekaj me zanima. Sadni žele sem dobila, zdaj pa bi rada izvedela še koliko časa lahko narejen žele pustim v hladilniku. Nočem, da bi se pokvaril ali spremenil okus. Koliko časa najdlje je torej priporočljivo imeti žele v hladilniku? Prosim za odgovor, če kdo ve... Somaya

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. nov 2008 16:38

Nekaj dni zagotovo. Posodo dobro pokrij in si lahko brez skrbi, žele je kar trajna zadeva. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti