Rahel svetel gozdiček

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

22. okt 2008 16:21

Ja, teta je bila naročnik. Dedek sploh ne ve za torto, bo presenečenje. Je pa pravi gurman in odličen kuhar. Zadnjič sem spekla eno čokoladno torto in mu je bila zelo zelo dobra. Zato sem nameravala speči enako. Teta je prišla ven z drugo idejo. Zato sem razmišljala, da bi spekla dve. Da vse zadovoljim, bom naredila obe. Sama vem, katera bo šla bolj v slast, ampak bomo tako vsi zadovoljni. Bo nas pa kakšnih petnajst in bo verjetno še za domov kaj ostalo. Zame upam, da od čokoladne! Tisto jogurtovo se pa vsekakor splača enkrat narediti! habibti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. okt 2008 16:36

Čokoladna za dedija, gozdiček za teto. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. okt 2008 17:48

Habibti, potem bo pa tako najbolj prav (dve torti), vsekakor je dedku treba narediti nekaj po njegovem okusu, saj je vendar on slavljenec. Oprosti, nisem hotela mešat štren, jogurtovo sem ti predlagala, ker sem imela občutek, da tebi "tetina" torta najbolj ne sede. Kakorkoli že - naj ti obe uspeta in lepo praznujte! mamaF - Mojca

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

22. okt 2008 21:15

MamaF hvala, saj vem, da si hotela pomagati. Rada preizkušam nove recepte, zato bo tista zagotovo tudi na vrsto. Te navadne s smetano mi pa res niso ravno po godu. Se bom pa zelp potrudila. Sicer imam majhen problemček, ker sem iz Ljubljane, pravznujemo pa v Novi Gorici in ne vem, kako naj obe torti pripeljem tja nepoškodovani. Naj v smetano za okrasitev dam utrjevalec, ali bo torta še lepa, če jo okrasim recimo 4 ure preden bo postrežena z navadno smetano? habibti

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

22. okt 2008 21:37

habibti, močno stepi rastlinsko smetano, pa bo zagotovo zdržala tudi Rebernice;) matilda

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

22. okt 2008 21:58

Habibti, smetano zmiksaj z "želatino fix", bo lepo čvrsta! Sploh, če boš del smetane zmešala z zmečkanimi višnjami oz. planiraš debele plasti smetane, ti to priporočam. Ali pa uporabi rastlinsko, kot svetuje matilda. mamaF - Mojca

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

25. okt 2008 16:00

Še en nasvet na hitro. Spekla sem dve torti, ta rahli gozdiček in eno čokoladno. Postavila ju bom skupaj na pladenj, nekako kot knjigo. Obe pa moram še okrasiti. Pojedli ju bomo jutri okrog treh popoldne. Pa me zanima, naj ju okrasim s smetano še danes, ali jutri, preden gremo na kosilo? Sem neucakana, bi rada vse končala, a se bojim, da bo smetana dol stekla. habibti

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

25. okt 2008 16:11

jaz bi na tvojem mestu smetano raje jutri gor namazala. Včasih se izsuši in popoka, pa še kakšen čuden vonj iz hladilnika pobere... matilda

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

25. okt 2008 16:54

Bom počakala do jutri, najboljše. Sem pa tako nestrpna, še nikoli nisem delala česa takega, zato se že veselim, kakšen bo končen rezultat. Bom jutri že zgodaj zjutraj packala! habibti

habibti  

član od: 16.2.2007

sporočila: 182

26. okt 2008 20:25

Uspelo je! Moja prva torta, ki ni samo spečena in prelita s čokoladno glazuro. Torej rahli svetli gozdiček+zelo čokoladna torta (recept zanjo je bil objavljen kakšen teden nazaj). Rezultat pa tak: izjemno navdušenje nad izgledom in še bolj nad okusom. Mislila sem, da bom kakšno polovico odnesla domov. Bilo nas je 14 in smo po obilnem kosilu pojedli obe torti, eni so si šli iskat po trikrat! V glavnem, vse se je super izteklo, slikico pa sem poslala in bo dodana k Zelo čokoladni torti. Hvala za nasvete! habibti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti