Peka v krušni peči

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. feb 2003 11:42

Zdejle pa mal na storu sedim in neumnosti klatim kaj pa ce zlozis skupaj vec opek in imas zerjavico okrog njih, tako da se tudi opeke segrejejo, potem pa pizzo speces na opekah?

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

3. feb 2003 12:49

Kamin je verjetno res majhen za pect pice, zato ti priporocam majhne pice, pa raje speci vec pic. Saj verjetno bi se dalo peci tudi tako kot do sedaj (stojalo in pekac), a verjetno je res bolje da umaknes zerjavico cimbolj na stran, ce ne pa jo delno odstrani (samo pazi kam jo dajes, ker vrecke niso ok - se stopijo - ze probala, sem mislila da je zjutraj zerjavica ze hladna, pa se ni bila). Mogoce bi pa res probala izravnati tla v kaminu s kaksno podlago, opeke sicer imajo zopet reze, mogoce kaksen velik raven kamen, pa da se greje skupaj z kaminom, ali nekaj na kar lahko postavis zerjavico, da se res fino segreje. Saj ne vem kaksen je ta pod, a mogoce se ga da s kaksno malto ali podobnim izravnati. Po moje si nekako prepuscena sama sebi, razen ce nam ga detajlno poslikas, narises z merami in podobnim, ker sedaj si verjetno vsak predstavlja nekaj svojega. Potem je pa tezje pomagati. Pa ne obupaj prekmalu, pri meni je trajalo kar dolgo casa, vsaj 10 pek, da mi je ratalo najti nekaksen nacin za peko, a cez 10 pek, bom sigurno vedela mnogo vec in verjetno pekla na drug nacin. Nekako se navadis na delovanje svoje peci in potem v drugi verjetno ne znas peci, ker drugace deluje. Samo ne obupaj pa bo ok. LP Mica

Schmeks  

član od: 12.11.2004

sporočila: 1

12. nov 2004 12:33

Ma kdo za prodat ta lopar za peko kruha-pic v krusni peci??? Schmeks

hurco  

član od: 17.11.2004

sporočila: 7

17. nov 2004 15:04

Če še niste dobili loparja za pizze: : Cookinox d.o.o. Brinje cesta I/55 1290 Grosuplje Slovenija http://www.cookinox.si hurco

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. nov 2004 18:58

Hvala, hurco! Prav to sem potrebovala! LP cervus

hurco  

član od: 17.11.2004

sporočila: 7

17. nov 2004 21:59

Aja, se že spomnim, jaz sem ga kupil v kranju v trgovini PINGO ki je opremljena za gostinske lokale, vendar ga lahko tam kupis le na eno firmo (gostinsko), ce koga poznas lahko potem vzames na njega! www.pingo.si LP Marko hurco Sporočilo je spremenil(a) hurco dne 18. nov 2004 17:45:47

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

25. nov 2004 23:55

Tortica, da te malo potolažim: pri nas smo pice vedno pekli v peči BREZ žerjavice - ko je že odgorela in smo jo umaknili ven iz peči ter dali not PEKAČ s pico, ki je bila tudi v našem primeru veeeeliiiika - nas je 5:) mami je namreč nekje slišala, da se ne sme dat pice v peč, če je še žerjavica in potem je tako bilo in pika (ona ni glih za kake poizkuse). No, pica se je sicer pekla nekoliko dlje - enih 15-20 minut, če je bila peč bolj hladna pa če kako minuto več, ampak se ni nikjer zažgala, je bila lepo enakomerno zapečena itd... Če te to ne moti in če se ti ne da prezidavat tvoje pečke, lahko najprej tako poizkusiš... Vem, da to ni "prav", ampak če dela, je ok:) Glede na to, dadelaš veliko pico iz pekača, je itak verjetno ena in ni tak problem malo počakat... Res pa je, da ne vem, koliko časa lahko tvoja mala pečka drži to temperaturo brez žerjavice, mi imamo večjo, ampak je pa za probat, sej nimaš kaj zgubit - če se ne bo spekla, jo pa do konca daj v električno pečico. Jaz bom pa jutri (oz. kmalu danes) gotovo poizkusila še na ta pravi način z žerjavico! Zdaj, ko mačke ni doma, miši plešejo:) Se bomo malo igrali - fant že kuri, da bo peč jutri popoldne lepo topla - ker rabi malo časa, da se pregreje. Najprej pica, potem pa kak fini kruhek - mmmmm:):):) Hvala vsem za nasvete, bom upoštevala!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. nov 2004 7:03

Kdo pa dela omela iz koruznega ličkanja? Mi imamo kar neko verzijo brezove metle. Je pa pri nas danes dan za peko kruha v krušni peči. Ampak glede na to, da se morajo moje droži še vsaj en dan packati, bom jaz moj kruh naredila kar v navadni pečici. Danes bodo na vrsti črni hlebci in copate. Loni Makaroni

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. nov 2004 16:55

Meni ga je naredil moj ata in mi kar fino služi. LP cervus

isiliel  

član od: 7.6.2004

sporočila: 62

26. dec 2006 21:48

Malo drezam v stare teme... Se morda še kdo spomni kakšnega recepta? Naslednjih nekaj dni bomo namreč preživeli v hiši, kjer je samo krušna peč, električne pečice pa ni... Kaj se torej da še speči v krušni peči razen kruha in pice? LP, Katja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti