Potrbujem par vaših nasvetov

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

tema odprta - 14. okt 2008 12:38 | ogledi: 1.557 | odgovori: 5

Pozdravljene!

Rabim nasvet, spravla sem se prejšni teden delat torto za svaka in mi je kar fajn uspela pa hvale sem dobila, tako da bi zdaj rada naredila še za hčerko torto v obliki kužka pikija(dalmatinca)zanima me:kolk prej moram začet torto? sem že ful prebirala po netu sam zdej mi je na misel prišlo če bomo praznovali v soboto mora bit že končana, ker bom imela že tako dost dela s kuhanjem kosila.

Ja pa če se kateri da napisat kak predlog za kosilo za ca.20 oseb...

Dame hvala že vnaprej, vem da je mal zmedeno napisano upam da ste razumele kake težave imam

cinci

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. okt 2008 12:46

Če si v četrtek spečeš testo in torto v petek dokončaš, bo do sobote ravno prava. Za kosilo pa bi ti svetovala, da si delo olajšaš tako, da vsaj del jedi pripraviš dan prej. Kak zelenjavni zavitek ali lazanjo lahko narediš že v petek, shraniš v hladilniku in se ti v soboto dopoldne samo speče v pečici. Tudi juhe lahko stojijo en dan, v soboto samo pogreješ. Tako ti ostane samo še kuhanje glavne jedi in solata. Če se odločiš za meso, je verjetno najboljše, da spečeš več različnih vrst mesa (ali rib) v pekaču pečice, hkrati pa še lazanjo ali kaj takega, če imaš ventilacijsko. mamaF - Mojca

cinci  

član od: 19.4.2006

sporočila: 40

14. okt 2008 12:50

super mamaF, hvala sej res se dobi kje črna živilska barva al kako se že reče, namreč za pike od dalmatinca cinci

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

14. okt 2008 12:55

črna jedilna barva se dobi (med drugim) v trgovini pekarne Vrhnika, na Brnčičevi v Lj.

Če boš delal s smetano, je ne boš mogla pobarvat v črno. Jaz sem probala, pa rata siva.

 

Za kosilo pa si poenostavi, kot ti je že mamaF napisala.

Lahko tudi juho skuhaš dan prej (da ni na dan praznovanja cela kuhinja polna posod), lazanja se res super obnese. Mogoče kakšni kaneloni v pečici (ne ocvrti)....

 

Lp

MM

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

14. okt 2008 12:57

cinci, glej zasebno pošto.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. okt 2008 12:57

Barvo dobiš v katedrali amaterskih kuharjev - na Brnčičevi na Črnučah.... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti