Kuhanje štrukljev v alu foliji

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

18. sep 2008 15:57

Tudi jaz čutim kovinski okus, če štruklje kuham v ALU. Po novem imam pa krpo (štruklje delam sama) in skuham kar v krpi.

Sonja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. sep 2008 17:32

teya_84 je napisal/a:
Nekje sem prebrala, da folija postane črna zaradi trde vode. teya_84
Če si kje na netu to brala in če najdeš, mi prosim pošlji link. Ker meni se ne zdi ravno verjetno: aluminijev karbonat recimo ni črn. Atina

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

19. sep 2008 11:55

Nisem vse prebrala tako da mogoče je kdo že napisal, jaz jih kuham zavite v pvc folijo čez pa še kovinsko, to pa zato da se mi ne odvijejo pa še nič jih ni treba namazati prej če jih zaviješ v pvc folijo. CARLY

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. okt 2008 16:22

Mac, zdajle sem dala v soparilnik štruklje na enostaven način: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3635 Saj si te mislila, ne? Kjer je samo tako mehko testo, delala sem jih s pšeničnim zdrobom kot po navadi, z moko še nisem probala in imela sem nepasirano skuto, ki ni tako vodena, pa se je dalo z mokrimi rokami oblikovat take male štručke in sem jih lepo naložila na preluknjan peki papir v soparilnik in zaenkrat zgleda super. Tak da ni treba z ničemer nič packat, samo na peki, pa je. Bom poslikala, ko bojo kuhani. Veri

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

3. okt 2008 16:41

Ja, ja, Veri, točno te. No, pa hvala, da si se spomnila in poročala. Še slikice počakamo.... Mac

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. okt 2008 21:21

No, da še poročam, smo vse zmazali;) Štruklji so super ratali, nisem mela pojma, da bojo toliko narastli! So cel soparilnik zavzeli, hehe. So pa postali res zelo rahli, se mi zdi da precej boljši kot v vodi, tam so bolj zbiti, ker jih cunja skup drži... Slikca pride, samo jih morava prej naložit na račko, pa pomanjšat, ker ta foto dela take dobre slike, da jih nikamor ne morem poslat, ker so prevelike... Aja, sem pa naredila še eno torto - saherco - okrašeno s tičino maso, z dvema dojenčkoma za novega nečaka;) Izven teme, ampak ko smo ravno pri slikcah;) Veri

kruhy  

član od: 15.3.2007

sporočila: 310

29. okt 2008 11:58

V glavnem. Sem poskusila skuhati sirove štruklje iz vlečenega testa v PVC folij. Čeprav na škatli piše, da folija zdrži do 25 st. celzija, sem jih jaz zelo lepo skuhala v vrelem kropu! Prej sem PVC folijo namazala z oljem in vse delo je potekalo zelo enostavno. Enkrat sem tako štruklje prpravila s tartufato, pa z drobnjakom.... sedaj bo to bistveno lažje z PVC folijo! kruhy

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

29. okt 2008 12:12

Atina je napisal/a:
teya_84 je napisal/a:
Nekje sem prebrala, da folija postane črna zaradi trde vode. teya_84
Če si kje na netu to brala in če najdeš, mi prosim pošlji link. Ker meni se ne zdi ravno verjetno: aluminijev karbonat recimo ni črn. Atina
Kaj se ti ne zdi verjetno - da rata črna zaradi trde vode ali to, da sploh rata črna - no, sicer ne vem zakaj, ampak tudi meni definitivno rata črna. lp, vanjatajnsek

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

26. mar 2009 13:54

No, sem nekaj gledala o štrukljih, pa sem tole našla. Vanja, ne zdi se mi verjetno, da rata črna folija zaradi trdfe vode.

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti