Zamrzovanje musake

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

tema odprta - 14. sep 2008 11:38 | ogledi: 3.769 | odgovori: 6

Živjo, kuharice, rabim vašo pomoč. Zanima me, če lahko zamrznem musako. Delala jo bom iz krompirja in mletega mesa, dodala bom še nekaj rezin bučke in korenček.

Kaj menite? Hvala že vnaprej za koristne nasvete, želim vam lepo nedeljo.

RadaJem

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

14. sep 2008 11:45

Ja, lahko. Lp tejka77

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. sep 2008 13:08

Kratko in jedrnato :) Hvala. RadaJem

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

14. sep 2008 14:15

jaz sem zamrznila že vse sorte torte pa je bilo vse ok,..... npr. makaroni in haše omaka, oboje skupaj kot na krožnik, zložim v posodo primerno za zamrzovanje zamrznem in potem samo hop v mikrovalovko, enako tudi rižoto, riž in zrezki v omaki, polenta in golaž,..... vse pripravim nekako v količini za eno do dve osebi,kar zelo poenostavi dneve ko se ti ne ljubi kuhat, pa še vsak se lahko "zmišljuje" kaj želi za kosilo-večerjo,.... zamrznila dosedaj nisem samo kuhanih gob, pa vsi še živimo,... plopsa

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

14. sep 2008 21:14

No, na koncu ni blo treba nič zmrznit, ker sva skoraj vse že danes pojedla. Prvič v življenju sem delala musako, pa tako fajn je ratala. Plopsa, hvala za info, za nekaj stvari res nisem vedela, da se lahko zmrznejo. Škoda da nimam mikrovalovke, se mi nekako zdi, da bi riž ali polenta ratala vsa čudna, če bi ju odmrzovala kar tako. RadaJem

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. sep 2008 22:24

RadaJem, če stvari odmrzneš pri sobni temperaturi ni noben problem, bolj zoprno je potem pogrevanje-recimo rižote, če nimaš mikrovalovke (saj veš, škrobnate reči se rade primejo, če jih segrevaš v ponvi na štedilniku). Sicer se pa riž ali polenta skuhata tako hitro, da se ti ju po mojem ne splača zamrzovat, zamrzneš omako, golaž, ragu itd., riž oz. polento pa skuhaš vsakič sproti svežo. mamaF - Mojca

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

16. sep 2008 11:10

tudi sama zamrznem veliko stvari;golaž,ričet,pasulj...krompirjeve svaljke ali cmoke pa dam v vodo in ni problema. petardica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti