Grog

neznan uporabnik
tema odprta - 2. jan 2001 20:34 | ogledi: 7.935 | odgovori: 1

Ze nekaj casa se mucim s pridobivanjem recepta za pripravo dobrega groga (vem samo da vsebuje tudi rum).

Ce kdo pozna to zadevo brez industrijskih zacimb naj odgovori.

help.

neznan uporabnik

4. jan 2001 9:30

Lep pozdrav! Prehladi so nerodna zadeva in moj oce me je že od nekdaj zdravil z "antigripinom" grogom! Naredil ga je pa nekako takole: V suh plocevinast lonček vsujte jedilno zlico sladkorja in jo ob neprestanem mešanju utekocinite na malem ognju, da lepo porjavi (karamela). Utekocinjen sladkor prelijte z 0.5 dcl ruma, lahko tudi zganja (pazite na roke, če je ogenj prevelik se lahko vse skupaj vname ampak ne za dolgo) Ko ta mesanica izgubi dobersen del alkohola (po prb. 30 s) dodajte prej pripravljen vroc caj (zeliscni po svojem okusu) in vse skupaj mešajte dokler se karamela ne raztopi. Ce je grog za zdravilo ga je treba posrebati zelo vrocega najbolje z zlico, nato pa hitro v posteljo. V uzitek! lakom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti