Neprijeten vonj perila

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

1. jul 2012 21:22

BANNANNA!!!!

Oprooosti, popolnoma nesposobna sem pravilno prepisati tvoje ime v tej vročini. Zdaj sem ga zakričala od groze, ker sem ga 2x napisala narobe, Nič od tega ni bilo namerno.

marjja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

1. jul 2012 22:18

hihi. ja impressan je iz mullerja. ko s tem operem, boben ne smrdi. za nogavice je odličen. (pa seveeeeeeda ne za moje...te vedno dišijo. aahahahah )

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jul 2012 8:27

Hvala, dekleta, za tole informacijo o impressanu - nekoč, pred davnimi, davnimi časi, so v Hoferju imeli tekoči detergent za športna oblačila (no, jaz sem z njim prala tudi nogavice) in je bil odličen (vonj perila po pranju tudi). Potem tega v H. nikoli več ni bilo, zdaj pa kupim nek detergent za športna oblačila (je krasen, ampak precej drag) v Italiji (kadar grem). Zdaj bom pa ta impressan preizkusila.

lp

cervus

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

2. jul 2012 9:16

Punce hvala za nasvete...

Mami me je že kot najstnico naučila, da se krvav madež takoj po nastanku oz takoj ko je mogoče, spere z veliko mrzle vode. Zdrgne z milom/venišem, pusti nekaj časa in spere. Nato opere v stroju. Če vseeno ni šlo dol kaj naj? 

Vanja, zanimivo :) Jaz bi pa rada tisti detergent (pa se ne spomnem proizvajalca), dol je žlo z enim pranjem od trave, do bilo katerega živila. Kot kaže je sosedova trava tudi tu bolj zelena 

No meni je pa težko verjet, da ima nekdo perilo neprijetnega vonja, ob pogoju da perilo opere z ustreznim praškom, takoj obesi/da v suši, po likanju pa ne zloži takoj v omaro.

 

 

OlivaB

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

2. jul 2012 9:28

Oliva, malo razmišljam. Za belo bombažno tkanino dam skoraj roko v ogenj, da deluje. Mlade dame pa nosite tudi lepo, ampak ne vedno bombažno perilo, mogoče je pa tu problem, čeprav po mojem ne bi smel biti. Tu se pa moje pralno znanje skoraj konča. Vanja ti je napisala, da uporablja nemški persil.

 

naor

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

2. jul 2012 10:04

Naor, večinoma kupujem bombažno perilo, čipke so za special events, kar pa čas menstruacije ni.

Pesil že nekaj časa kupujem ali v Millerju ali v Gradcu. Ne vem a je vse v glavi, ampak meni se zdi razlika z našim.

Imam sicer rada lepo opedenano perilo, nisem pa obsedena s tem, bom počasi zaključila debato 

OlivaB

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

2. jul 2012 10:25

Tudi jaz imam probleme s perilom. :) S pranjem svojih oblek nimam nikoli težav, operem, takoj obesim, zložim, čez kako uro v omaro in je ok. Ko pa perem fantova (temna) oblačila, ki jih na vsake toliko prinese k meni, ta smrdijo, že ko jih vzamem iz stroja. Perejo se skupaj z mojimi, pa so moja dišeča, njegova pa tako zaudarjajo, da zaznam vonj že, ko odprem pralni stroj. In  to ni tisti vonj, ki ga dobiš, če daš vlažno perilo v omaro, ali če ga predolgo pustiš v stroju. Ko se obleke posušijo, vonj skoraj izgine, zazna se le, če veš, da je tam in globoko ovohavaš majice. :) Ampak mene vseeno moti, da cela žehta SMRDI! Trdi, da ne meče mokrih/preznojenih majic na en kup/vrečo, da bi bile potem 1 teden v tisti vlagi, kaj drugega bi lahko bilo narobe? Je možno, da se moj prašek in mehčalec tepeta s tistim, ki ga on sicer uporablja?

kačča

sneguljcica12  

član od: 21.12.2008

sporočila: 57

2. jul 2012 10:56

tudi meni se občasno zgodi, da žehta smrdi...takrat dam še enkrat prat z istim praškom in mehčalcem, le da dodam žlico kisa za vlaganje....po nekaj dneh pa je spet vse normalno...nisem si še prišla gor, ali je to od vode, ali česa drugega....se pač zgodi...

LP

sneguljcica12

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

3. jul 2012 8:14

 

Problem je lahko tudi v sami tkanini, zato je najbolje izbirati res čisto naravne izdelke (bombaž, lan, ...)

trac

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti