Dušene bučke

andreja č.  

član od: 3.4.2006

sporočila: 587

14. jul 2008 9:17

Sojini polpeti, zelenjavni zrezki, njoki, pommes frites, kruh in solata, pohana polenta andreja č.

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

14. jul 2008 9:21

rezine popečene polente ... velikokrat v dušene bučke zmešam polnozrnate testenine. macadamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

14. jul 2008 9:27

KetyP je napisal/a:
Še eno vprašanje v zvezi z bučkami... Sosedovi imajo zdaj velik pridelek teh zelenih, a se jim reče "zukini" bučke? No v glavnem, vedno sem jih jedla samo take majhne, ko so cele dobre. Od sosedovih pa zdaj dobivamo kar velike in debele in se mi ne zdijo dobre... Do katere velikosti so te bučke torej dobre za uživanje (strupene najbrž niso, imajo pa drugačen okus). lp KetyP
Tudi večje bučke lahko pripravljaš brez problema. Poizkusi s kremno bučno juho - nekaj receptov je v bazi, jaz pa jo delam takole: Na oljčnem olju posteklenim nekaj sesekljane čebule, dodam na kocke zrezano (neolupljeno) večjo zeleno bučko ali dve, posolim, zalijem z vodo in kuham, dokler se bučke ne zmehčajo. Potem vse skupaj zmeljem s paličnim mešalnikom ter začinim s svežim timijanom. Če si ljubiteljica smetane, lahko uporabiš tudi to. Sicer pa večje bučke naribaš in jih uporabiš za najrazličnejše slane zavitke, pite, "burek" in podobna. V bazi je dosti receptov na to temo. mamaF - Mojca

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

14. jul 2008 11:26

pečen krompir, pire krompir, tenstan riž

marelica

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

14. jul 2008 11:57

Sirove torteline. Taia

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

14. jul 2008 12:26

Večje bučke (ki so včasih prave buče) lahko pripraviš enako, kot manjše. S tem, da jim jaz obvezno izrežem semena (mi niso dobra) in tako dobim kolobarje, ki jih ali dušim ali pa paniram. Za prilogo pa tako kot ostali... največkrat krompir, špageti,... Dostikrat pa kolobarje samo začinim (sol, poper, česen v prahu) in jih v vroči ponvi (z minimalno olja - par kapljic, kot za palačinke) popečem...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti