Pozor! internet explorer lahko formatira vaš trdi disk

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

tema odprta - 24. nov 2002 16:28 | ogledi: 2.633 | odgovori: 7

To sicer ni tema kulinarike, ampak gre za tako nevarnega hrošča, da sem se vseeno odločim, da objavim to pismo. Glede na to, da vedno ko pride do invazije virusov nekateri menite, da ste ga dobili na naši strani (kar sicer ni mogoče) in da jaz svetujem, da ne uporabljajte brskalnika z imenom Internet Explorer, boste morda po tem članku:

http://www.extremetech.com/article2/0,3973,717213,00.asp

bolj previdni. Internet Explorer oz. Outlook Express lahko formatirata vaš trdi disk in izbrišeta vse podatke, če naletite na pravo stran oz. sporočilo nekega zlobneža...

Če to ni razlog, da se zamenja brskalnik pa res ne vem, kaj je...

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

25. nov 2002 7:43

Mi imamo doma sedaj Opero, že na pogled nam je bolj všeč, tudi pošta je bolj pregledna oz. bolj pri roki. Se pa še vedno dogaja, da nam včasih malo "zašteka" vse skupaj, malo zamrzne in se ustavi, potem pa ctrl alt del in zapiramo programe, včasih tudi to ne gre in enostavno ročno ugasnemo. Verjetno se še pojavijo kaki virusi (iz CD-jev, demo igric...). Ali lahko svetuješ kak dober antivirusni program, ki bi ga lahko kopirali iz spleta? Je pa vseeno bistveno boljše kot pa prej, ko smo imeli internet explorer in si nam svetoval Opero.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

25. nov 2002 9:49

Jaz sem si ravno prejšnji teden inšatlirala aniviruisni program Panda. www.infosys.si/antivirus.htm LP špela

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

25. nov 2002 10:18

Opera je že v verziji 7. Opera je hitra in "jedernata", ima pa probleme z nekaterimi stranmi (zaradi strani, ne zaradi Opere). Vic z IE pa je še kako resničen, ker sem copy/pastal kodo, ki je bila objavljena in naredil "stran". Ko sem šel na to stran, mi je sprožilo program minsko polje (igrica), v imenik C: mi je napisalo eno tekst datoteko itd... Če lahko ena spletna stran v 10 vrsticah to naredi, lahko sproži tudi format silent ukaz (( Če kdo ne verjame, mu lahko pošljem link te skrite strani. Ne naredi nič nevarnega, ti pa malo zledeni kri v žilah... PA ŠE NEKAJ: KER NE GRE ZA VIRUS, AMPAK ZLOBNO STRAN, NE POMAGA NOBEN ANTIVIRUSNI PROGRAM. Sprašujem se samo kdo bo za ta hrošč odgovarjal, glede na to, da bo v prihodnjih tednih mnogo trdih diskov po mojem izbrisanih (ali pa kaj drugega)... Ker to ni krivda melega človeka, verjetno ne bo odgovarjal nihče... Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

25. nov 2002 12:06

..benti. Jaz sem na IE in se nisem strinjal z Jernejem; do sedaj! Zadnje case sem dobival napad od raznih nenznancev iz e-mail.si - seveda indirektno! Z nekaterimi sem se zapletel v besedne dvoboje, pa sem raje odnehal, ko sem doumel, da so nedolzni. Antivirusni program Symantec-Norton 2002 mi je stal odlicno ob strani Opera 7 je sedaj kandidat pri meni Henri Ratej

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

25. nov 2002 12:10

Virus checkerji ne delujejo, ker to ni virus, to je hrošč v Javascript kodi! Zdaj vam dejansko spletna stran lahko pobriše trdi disk! Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

SaraKay  

član od: 14.3.2002

sporočila: 19

26. nov 2002 12:41

Henry, me veseli, da si napisal, da dobivaš napade preko email.si; jaz sem npr. dobila tvoj message na voljo, pa še nekaj drugih, npr.en OKUŽEN mail od ene gospe z obrtne zbornice (!!). Ko sem jo lepo kulturno vprašala, od kod ji moj naslov, me je pa nazjala, kao da ona ne odpira pošte od neznanih oseb...ja kaj je pa pol mojo sploh odpirala!!???? Jernej, ženska je bila in Henry jasno tudi na kulinariki. A je možno, da nekako (če se v istem momentu prijaviš) PADEŠ v isto linijo? Verjetno se nisem najbolje izrazila. Ne govorim o virusih, da se razumemo, pač pa o podobnem, kot se naredi npr. pri telefonski centrali, ko padeš v linijo z enim čist tujim. SaraKay

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. nov 2002 13:01

Ne, ko se vpišeš, se vpisni podatki shranijo v našo bazo. Dva ne moreta imeti enake številke člana in računalnik ne more dvema naenkrat generirati strani, zato včasih kako sekundo čakate, da se vam začne odpirati portal (ker računalnik generira portale drugim, ki so bili pred vami)... Če je virus denimo tudi zlobna internetna koda, potem se po novem strinjam... Spletna stran vam po novem lahko izbriše ves trdi disk Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti