Čokoladne, orehove, rafaelo kroglice

ringarajcek  

član od: 25.6.2008

sporočila: 9

tema odprta - 25. jun 2008 12:11 | ogledi: 19.283 | odgovori: 15

Živjo,

če danes naredim maso za čokoladne, orehove in rafaelo kroglice ter jo pustim v hladilniku in jutri oblikujem kroglice, bodo zdržale do sobote? Ali bodo presuhe? Danes imam namreč veliko časa, v naslednjih dneh pa bo gužva.

Ali lahko maso morda zamrznem?

Hvala za odgovore in lep dan.

ringarajcek

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

25. jun 2008 12:50

če imaš danes veliko časa jih oblikuj in daj zmrznit. Ko pa rabiš jih vzameš kakšno uro prej ven. Ne bodo nič presuhe. Če jih delaš v večjih količinah jih lahko jemješ ven pač kolikor jih rabiš takrat. Mogoče ko pridejo nenapovedani gostje. Dokler ne zmrznejo, je dobro da so na pladnju, ozirom, da se ne tiščojo vkup, potem pa jih lahko daš tudi skupaj. Preizkušeno! pozdravček, anitram1 anitram1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. jun 2008 14:18

Maso za kroglice brez problema pustiš dan, dva v hladilniku. Še lažje jih boš oblikovala (hladna se manj lepi na roke), pa še okusi se bolj prepojijo. mamaF - Mojca

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

25. jun 2008 14:31

jaz kar mi ostane, naredim kroglice in zmrznem. v eni uri so odtaljeni in na mizi. tanjaj

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

25. jun 2008 14:35

Jaz sem pustila kokosove kroglice eno uro, ne da bi jih povaljala v čokoladi ali kokosu in so postale zelo suhe in rum je kar izplahtel iz mase. Tako, da zdaj vedno naredim vse takoj. Je pa ideja za zmrzovalnik odlična. lp, pinka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. jun 2008 15:15

Ringarajcek, maso daš v PVC vrečko (recimo za zamrzovanje, pritisneš na maso - zrak ven, da se površina ne izsuši) ali pa posodo prekriješ s plastično folijo, pa ti stoji tudi par dni v hladilniku, nezamrznjena. Lahko tudi tupperware. Samo ne oblikovat prej, potem se izsuši. Masi pa pred oblikovanjem lahko tako ali tako dodaš malo mleka, če je še presuha. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

25. jun 2008 16:21

Do sobote se jim v dobro zaprti škatli ne bo nič zgodilo. Edino kar se jim lahko zgodi je, da bodo boljšega okusa. Vedno naredim vse te kroglice veliko prej, kot jih potrebujem. londonska rezina

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

25. jun 2008 20:40

Tako kot pravi Londonska rezina, naredim jih tudi dva tedna prej, v dobro zaprti škatli ni nobene nevarnosti. Pozdravček!

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

26. jun 2008 15:10

lahko zmelješ pistacije in rafaelo kroglice povaljaš v njih, dobiš kroglice zelene barve. l.p. baška

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jun 2008 15:14

Ali pa narediš kako pralino ala mandljevi hrustavčki za vmes, pa je...

lidka

bršljanka  

član od: 13.11.2011

sporočila: 82

29. jan 2015 13:52

Jutri bom za bolj svečani dogodek med drugim pripravila tudi Rafaelo kroglice.

Kroglice bodo iz otroških piškotov in povaljane v kokosovi moki, ki jim bo dala belo barvo. V sredico bom dala manjšo kroglico iz marcipanove mase. Sem že večkrat delala in mi je všeč.

 

Tokrat želim, da gosta preseneti sredica rafaela, tako po barvi in predvsem po okusu. Zato bom surov marcipan zamesila z zeleno jedilno barvo (kontrast belini); dodala pa bi še kakšno začimbo, da bi sredica bila VAU!!!

Trenutno imam v mislih limonin sok, ker mislim, da bi kislina šla dobro zraven, samo ne vem, kako se bo obnašala marcipanova masa glede strukture. Ne sme biti pretrda, oziroma presušena.

 

Tisti, ki se bolje spoznate na to, mi lahko pomagate s kakšnim nasvetom in idejo za izboljšan okus?

Hvala vnaprej.

bršljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti