Otroška čokoladno vanilina torta

tica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 53

tema odprta - 14. jun 2008 20:25 | ogledi: 6.033 | odgovori: 8

Pozdrav vsim!

Naslednjo nedeljo naš mali praznuje 4. rojstni dan, in si zelo želi da mu jaz spečem torto.

v bistvu potrebujem recept za čokoladni in vanilin nadev...

Rada bi da ni preveč maslen, da je bol kot krema, mogoče z dodatkom želatine...torto bom pa prvič pekla, zelo prav bi mi prišel vsak vaš nasvet.

LP

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

14. jun 2008 20:38

za torto 20 cm: Vanilijeva krema 1 rumenjak 2,5 dcl mleka Pol žlice guština 6 dag sladkorja 2-3 vanilijeve sladkorje 3 žlice sladke smetane Lešnikova krema 0,25 dcl mleka 4,5 žlice sladkorja 4 dag jedilne čokolade 8,5 dag mletih lešnikov 1 vanilijev sladkor 1 žlica masla Pol žlice guština Priprava Vanilijeva krema Rumenjak, moko, sladkor vanilijev sladkor in 0,5 dcl mleka zmešamo, medtem segrevamo mleko na srednji temperaturi, ko je toplo dodamo jajčno mešanico in mešamo tako dolgo, da se zgosti (10-15 minut). Ko je kuhano preložimo v drugo posodo in pokrijemo s prozorno folijo (mora se dotikati kreme, dobro jo potlačite dol). Kremo damo na hladno in ko se ohladi dodamo še 3 žlice stepene smetane in dobro zmešamo. Lešnikova krema Segrejemo lešnike, čokolado, pol deci mleka in vanilijev sladkor, da se čokolada stopi. Ostalo mleko segrevamo na srednji temperaturi in ko je toplo dodamo 1 žlico masla, guštin in maso ter ponovno mešamo tako dolgo, da se zgosti (10-15 minut). Ko je kuhano preložimo v drugo posodo in ponovno pokrijemo s prozorno folijo in damo na hladno. Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 15. jun 2008 08:45:56

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. jun 2008 21:16

Čikoladni nadev lahko daš od torte Nutella, ki je v bazi. Enostavneje res ne more biti. Biskvit vzemi "Biskvit za torto, ki nikoli ne pade dol". Atina

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

14. jun 2008 21:27

vesnal je napisal/a:
Ko je kuhano preložimo v drugo posodo in pokrijemo s prozorno folijo (mora se dotikati kreme, dobro jo potlačite dol). Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 14. jun 2008 20:38:25
Mogoče butasto vprašanje, samo, zakaj je to pomembno? Drugače pa zveni super, bom poskusila naslednji vikend, za rojstni dan nečakinje! saš

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

14. jun 2008 21:47

Predvidevam da zato, da se ne naredi skorjica. Kar se pa lahko prepreči tudi s pogostim mešanjem, pa še ohladi se hitreje. Atina

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

14. jun 2008 22:00

ja zaradi skorje, je lažje samo pokriti in pustiti čez noč v hladilniku, še to sm pšozabila napisati, naslednji dan dodate toliko smetane (stepene ali pa malo tekoče), da bo krema za razmazat, ker zna biti pregosta Sporočilo je spremenil(a) vesnal dne 14. jun 2008 22:01:04

kozamurnik

sporočila: 2311

15. jun 2008 5:06

Tale torta tudi mene zanima vendar: ako bi naredili dve plasti biskvita,temno in svetlo,ter na temno dali vanilijev na svetlo pa temen nadev, ali ne bi bilo potem too much information,kot bi rekla Vanedelinaj.jr? Prerezana torta bi bila barvno zagotovo zelo lepa. Kako pa vnaprej vedeti da se okusi ne bodo tepli ? Kateri nadevi gredo najbolje skupaj v eni torti ? Vnaprej hvala za odgovor. kozamurnik

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

15. jun 2008 8:48

Meni se ni teplo, je bila zelo dobra, pa je bila ena plast vanilije in druga lešnika, testo pa tisto, ki ne pade dol, glede okusov pa mislim, da kakor moku paše, z vanilijo gre meni vse, drugače pa pri sadnih sem zadnjič delala ravno tako dvakrat prerezano in ena plast je bila maskarpone borovnica, druga pa maskarpone malina in je bilo odlično, potem sem tudi delala ena plast čokoladna, druga pa lešnik in so bili tisti, ki imajo radi bolj čokoladne zadeve, navdušeni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

15. jun 2008 16:58

Čokoladna in vanilijev krema gresta lepo skupaj, tudi če sta biskvit navaden in čokoladni. Bi bila kvečjemu odveč kakšna tretja krema, sadje, orehi in podobno. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti