Jagode

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

31. maj 2008 17:52

nekje proti Murski Soboti ima Panvita nasad. Jaz nisem s tistih koncev, naj katera od tam kaj več pove. mi jih pa mama tam vsako leto kupi - kot tretja klasa so malo bolj drobne jagode, skoraj zastonj, za marmelado , pa tudi za v zamrzovalnik pa čisto OK, klavdija

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

31. maj 2008 18:27

Brza, mogoče kaj veš, če imajo ob nedeljah tudi odprto? Erdbeerland bi pa res komot prevedli v Jagodno deželo. Ah! šnorca

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

31. maj 2008 19:02

Lahko pa k nam pridete, nahajamo se v Loki pri Zidanem mostu, kmetija Weber, to je malo stran od Sevnice...imamo tudi jagode, cena je trenutno 2,5€ za kg, glede nabiranja pa je tako, da je to dovoljeno potem, ko je glavna sezona mimo, saj imamo vse nasade v zavarovanih prostorih, tako da nič ne škropimo, smo bol na bio :) imamo pa tudi zgodnji krompir, cvetačo, solato, paradižnika ogromno (samo ta še ni sedaj), pa zelje in čebulo,.... Tako malo za reklamo, malo za nasvet :) lep dan želim nitta

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

31. maj 2008 21:58

Šnorca, tudi v nedeljo je odprto. Vsak dan do 19 ure. Glede imena se pa ne sekirat, saj je še dobro, da je nekdo prišel na tako idejo, da je zasadil tako veliko plantažo jagod. Lastnik je baje avstrijec. Všeč mi je tudi, da je dovolj prostora med vrstami in da lahko kamot nabiram in pa seveda, da niso jagode gojene pod tuneli. regina

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

31. maj 2008 22:24

drejcek je napisal/a:

V Hrastju pri Kranju je velika kmetija sredi gozda, kjer se dobi jagode, solato, pa kar še pride sezonskega. Po mojih izkušnjah so najcenejši in najkvalitetnejši daleč naokrog.

LP

Drejček
Vem kje je Hrastje ,se večkrat peljem skozi s kolesom,kje pa se gre na kmetiji,mogoče je kje tabla? Drejček ,veš mogoče za cene jagod" lp goga

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

31. maj 2008 22:32

Goga, to ni  Hrastje, ampak spada pod Šenčur. Do tja prideš, če se iz Hrastja pelješ v smeri Agromehanike , koliko naprej ne vem, ker nikoli ne grem tja  iz Hrastja. Na desni strani boš po par minutah zagledala tablo za jagode. Kranjčani hodijo tja z brniške ceste in zavijejo tja, kjer je  tabla za Agromehaniko. Sicer je tam ob glavni cesti na travniku reklamni oglas za jagode, pa še za kaj drugega, v tem času za rukolo in motovilec, potem pa se pridelki menjajo.

Včasih, ko smo šli tja po jagode, smo rekli, da gremo na planjavo, po novem je pa to tudi ime na hišni tablici.Lijana

Sporočilo je spremenil(a) LIJANA dne 31. maj 2008 22:35:35

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

31. maj 2008 22:54

Hvala Lijana,mislim da vem kje je to.Torej od Mercator centra proti šenčurju,mislim da na desni je tabla......poimensko cest ne poznam...je to to. lp goga

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

1. jun 2008 21:31

šnorca je napisal/a:
Čoko oziroma tisti, ki jih zanimajo jagode na štajerskem koncu: Erdbeerland! http://www.vecer.si/clanek2008052805328949 Ja, ime je res katastrofa, baje pa je to na Pobrežju, jagode zelo poceni, si lahko sam nabereš (kg po 2 evra), se naješ do onemoglosti itd. Če je kdo že bil, naj malo pove šnorca

Smo šli danes, jagod polno, naješ se lahko po mili volji, nabereš takšne, ki so ti všeč...

Edino ne vem, zakaj imam zdaj cele roke pikaste, kot alergija- a so krivi listi jagod, ali je gor preveč kemije?

Pa vroče je bilo, smo dobili kar malo barve. Bi blo treba it zjutraj.

Cena je pa 2,05 EUR/kg, baje pa lahko greš not tudi samo jest, plačaš pa 1 EUR.

čoko

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

1. jun 2008 21:36

Mi ta nasad pri Hrastju imenujemo Planjava. Meni tam jagode niso dobre, ker se mi zdijo preveč vodene. pač stvar pkusa.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

2. jun 2008 5:03

Panvitin nasad je malo naprej od Dokležovja pri Murski Soboti, preko farme Nemščak. Baje gnojijo z gnojem iz farme, je pa vse od istega lastnika. Jagode so kao naravne, domače. Meni jih vsako leto nosi prijateljica, ki tam dela in povem vam, da so res kot domače, s čudovitim vonjem in še boljšim okusom. Za ceno pa ne bi vedela. Prodajajo jih tudi na tržnici in seveda v slovenskih trgovinah.

Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti