Mariborska rezina

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

tema odprta - 22. maj 2008 11:06 | ogledi: 3.866 | odgovori: 3

pred dvema tednoma sem jedla v Mariboski kavarni (upam, da sem si prav zapomnila ime - čez cesto je velika rjava cerkev) mariborsko rezino in mi je bila neznansko všeč. Narejena je iz treh plasti čokoladnega biskvita in dveh krem. Prva krema je malo svetlejša - bi lahko bila pariška krema , druga pa je zelo temna, po vrhu pa je premazana s kremo in posuta z lešniki. Sedaj pa lepo prosim, če kdo pozna recept ali približek tej tortici.

Lep dan

ZLATA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. maj 2008 11:21

Saj si že sama zelo blizu: čokoladni biskvit ni nič kaj kompliciranega za naredit, pariška krema (v sladki smetani topiš čokolado, ohladiš in potem stepeš) tudi ne, v tisto temnejšo kremo daš verjetno še več čokolade, da je temenjša, lešnike je pa dobro prepražit in potem zdrobit, se aroma veliko bolj čuti.

 

To mi je podobno boem kockam, nedavno sem tu prilepila link do enega recepta.

http://www.coolinarika.com/recept/%3Cb%3E%3Cfont%20color

 

tule gor bi morala iti slikica in recept. Če se stran ne odpre, pojdi na www.coolinarika.net, vtipkaj v okence boem in se ti pokazalo.

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. maj 2008 11:22

Boem

 

evo te kocke. mamamia

mamamia

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

22. maj 2008 11:47

mamamia hvala,ja po izgledu je zelo podobna boem kocki, vendar pa je temnejša krema - ne znam prav opisati-nekako bolj motnega videza in "pocasta" in narejena ni iz smetane in ne masla. ZLATA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti